کرونا مصرف بنزین در مهاباد را ۲۴ درصد کاهش داد

مهاباد- ایرنا- رییس شرکت پخش فرآورده‌های نفتی مهاباد گفت: امسال به دلیل سهمیه‌بندی سوخت و کاهش مسافرت‌ها به خاطر شیوع کرونا، مصرف بنزین در این شهرستان ۲۴ درصد کاهش پیدا کرده است.

محمود تیردادی روز شنبه در چهارمین جلسه شورای هماهنگی ترافیک، کمیته حمل و نقل و سوخت مهاباد اظهار داشت: امسال در مجموع ۳۴ میلیون لیتر بنزین در این شهرستان مصرف شده که در مقایسه با ۴۵ میلیون لیتر مصرف سال قبل ۲۴ درصد کاهش یافته است.

وی در خصوص مصرف سایر مشتقات نفتی اضافه کرد: در این مدت مصرف نفت سفید خانوارهای روستایی فاقد گاز طبیعی نیز ۱۵ درصد کاهش یافته که این کاهش نیز به خاطر افزایش گازرسانی به مناطق شهری و روستایی بوده است.

رییس شرکت پخش فرآورده‌های نفتی مهاباد گفت: امسال همچنین بیش از ۱۵ میلیون و ۶۴۰ هزار لیتر نفت‌گاز مخصوص ادوات کشاورزی در این شهرستان توزیع شده و ۷۵ درصد سوخت موردنیاز روستاییان ساکن در مناطق سخت‌گذر توزیع شده است.

شهر مهاباد نیازمند دوربین‌های هوشمند است

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مهاباد نیز در این جلسه اظهار داشت: یکی از مشکلات ترافیکی این شهر نبود دوربین‌های هوشمند در تقاطع‌ها است که در صورت نصب می‌تواند ضمن کاهش ترافیک از حضور نیروهای پلیس نیز بکاهد.

سرهنگ حاتم ابراهیمی افزود: در بسیاری از شهرها نصب دوربین‌های هوشمند در تقاطع‌ها توسط شهرداری‌ها انجام شده که کمک زیادی به حل مشکل ترافیکی به‌ویژه در زمان‌ اوج ترافیک در هنگام ظهر و غروب می‌کند.

وی اضافه کرد: یکی از مشکلات دیگر ترافیکی مهاباد، دایر شدن ادارات دولتی، مطلب پزشکان و موسسات مالی در بافت مرکزی این شهر است که باعث تجمع زیاد خودروها در هسته مرکزی شهر شده است.

کامیون‌های حامل سنگ معادن جاده‌های روستایی را تخریب کرده است

بخشدار بخش مرکزی مهاباد هم با انتقاد از فعالیت خودروها و ادوات سنگین معادن در مسیرهای روستایی این شهرستان گفت: این خودروها با اضافه باری که دارند باعث تخریب جاده‌های روستایی می‌شوند و نظارتی بر عملکرد آنها وجود ندارد.

سلیمان پاکزاد افزود: اگر این روند ادامه داشته باشد در چند سال آینده بسیاری از محورهای روستایی و جاده فرعی مهاباد- بوکان مشهور به جاده برهان قابل تردد نخواهد بود به همین خاطر لازم است پلیس راه، بر میزان بار (بارنامه) این خودروها نظارت داشته باشد.

وی در خصوص دایر شدن پلیس راه مهاباد نیز اضافه کرد: ساختمان دهیاری روستای "ترشکان" به صورت موقت در اختیار پلیس راه این شهرستان قرار می‌گیرد تا ساختمان جدیدی در کمربندی دارلک و در نزدیکی روستای "دارلک" احداث شود.

نمایشگاه‌های خودرو یکی از دلایل بروز ترافیک در شهر مهاباد است

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری مهاباد گفت: دایر شدن نمایشگاه‌های خودرو در برخی خیابان‌های این شهر به یکی از معضلات ترافیکی در مهاباد تبدیل شده و لازم است مجوز دایر کردن این اماکن محدود و یا تنها در شهرک صنفی کاوه باشد.

خشایار صنعتی افزود: آژانس‌های مسافربری روستایی در مهاباد نیز نیازمند ساماندهی و دایر شدن یک مکان مشخص به عنوان ترمینال روستایی هستند که این امر باید پس از استعلام از استانداری آذربایجان‌غربی به دلیل منحل شدن شورای اسلامی مهاباد صورت گیرد.

وی در خصوص مشکل افزایش قیمت سیلندرهای گاز مایع در بخش خلیفان نیز اظهار داشت: این موضوع توسط اداره صنعت، معدن و تجارت باید بررسی شود و با توزیع‌کنندگان متخلف برخورد قانونی صورت گیرد و به توزیع سوخت مورد نیاز روستاییان توجه جدید شود.

خط‌کشی معابر شهری، دایر شدن پارکینگ مخصوص خودروهای سنگین، انتقال واحدهای بنگاه معاملات خودرو به شهرک صنفی کاوه، جلوگیری از انباشت سیب صنعتی در کنار جاده‌ها و تامین روشنایی گردنه "برده‌رشان" در محور مهاباد میاندوآب از دیگر مصوبات این جلسه است. 

هم‌اکنون در مهاباد ۶ جایگاه فعال بنزین و نفت سفید و هشت جایگاه گاز سی‌ان‌جی فعال هستند که چهار جایگاه به صورت ۲ منظوره فعالیت می‌کنند و ۲۸ فروشندگی روستایی فرآورده‌های نفتی در ۲ بخش مرکزی و خلیفان مهاباد توزیع نفت سفید و نفت گاز بخش روستایی این شهرستان را بر عهده دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =