تدابیر شدید ژاپن در دهکده بازی‌ها

تهران- ایرنا- کمیته برگزاری بازی‌های توکیو۲۰۲۰، برای کنترل شرایط آلودگی به ویروس کووید۱۹ به غیر از ایجاد یک مرکز تخصصی بیماری‌های عفونی از راه‌اندازی پایگاه سلامتی و بهداشتی در دهکده ورزشکاران بازی‌های المپیک خبر داد.

به گزارش ایرنا؛ ژاپن به منظور کنترل این بیماری در فصل بازی‌ها و ایمن بودن ورزشکاران از سراسر جهان در این رویداد، شدیدترین تدابیر را در نظر گرفته که در کمتر از چند روز از راه اندازی ۲ مرکز تخصصی خبرداده است.

کارگروه مقابله با ویروس کرونا، که اعضای آن را برخی از مقامات دولت ژاپن، شهرداری توکیو و کمیته برگزاری بازی‌ها تشکیل می دهد، در چهارمین نشست خود تصمیم به راه اندازی این پایگاه بهداشتی گرفتند.  

این پایگاه، غیر از کلینیک عمومی در دهکده، وظیفه نظارت بر سلامت ورزشکاران، انتخاب موسسات پزشکی برای بستری کردن افراد مبتلا به ویروس و سازماندهی حمل و نقل برای بیماران را برعهده خواهد داشت. 

این کارگروه با ایجاد «مرکز کنترل بیماری‌های عفونی» در مرکز عمل اصلی توکیو ۲۰۲۰ موافقت کرده است تا با تجهیز پزشکان، اقدامات مقابله‌ای با کووید۱۹ را دقیق‌تر کنترل کنند.

این موضوع با همکاری پایگاه بهداشت و کلینیک عمومی در دهکده ورزشکاران برای حفظ وضعیت سلامتی ورزشکاران و تشخیص عفونت در مراحل اولیه و در عین حال جمع آوری و اشتراک‌گذاری اطلاعات در مورد ویروس کرونا انجام می‌شود.

بازی های المپیک توکیو با یکسال تاخیر در مردادسال آینده برگزار می شود.

 اعلام کمیته سازماندهی المپیک توکیو، قرار است این نهاد به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و انتقال آن به ورزشکاران حاضر در توکیو۲۰۲۰، یک مرکز تخصصی بیماری‌های عفونی در دهکده المپیک احداث کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha