دمای هوای زنجان تا پایان هفته جاری در نوسان خواهد بود

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش بینی هوا اداره کل هواشناسی استان زنجان، گفت: بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته، میزان دمای هوای این استان تا پایان هفته جاری در نوسان خواهد بود.

حسین سلطانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روز یکشنبه /۱۱ آبان ماه / دمای هوای این استان بین سه تا پنج درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت و در واقع تا پایان هفته شاهد ناپایداری هوا در سطح استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در هفته جاری بارندگی در این استان نخواهیم داشت، یادآورشد: آسمان امروز زنجان نیز صاف و بعدازظهر با وزش باد مواجه خواهد شد که شدت سرعت وزش باد برخی از مناطق استان می تواند به ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت نیز برسد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان، میزان دمای هوای فعلی شهر زنجان را ۲۴+ درجه سانتیگراد اعلام کرد و گفت: این میزان دما در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه سانتیگراد افزایش نشان می دهد.

سلطانی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته میزان دمای هوا در منطقه خیرآباد و سجاس به ترتیب از توابع شهرستان سلطانیه و خدابنده به ۱+ درجه سانتیگراد رسید و گیلوان در شهرستان طارم نیز با ۲۹ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین نقطه این استان ثبت شد.

وی تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته میزان حداقل و حداکثر دما در خیرآباد ۱ و ۲۲، سجاس ۱ و ۲۰، گرماب ۲ و ۲۴، باش قشلاق گرماب ۳ و ۲۰، حلب ۳ و ۲۰، زرین رود ۴ و ۲۲، صائین قلعه ۴ و ۲۴،  ابهر ۵ و ۲۴،  دندی ۶ و ۲۱،  دانشگاه زنجان ۶ و ۲۲،  خرمدره ۷ و ۲۵،  زنجان ۷ و ۲۲، نیک پی ۷ و ۲۲، ماه نشان ۷ و ۲۵، فیله خاصه ۹ و ۲۲،  قیدار ۹ و ۲۲، گیلوان ۱۰ و ۲۶، پری ۱۰ و ۲۱، فرودگاه زنجان ۱۱ و ۲۴ و آببر ۱۶ و ۲۹ درجه سانتیگراد به ثبت رسید.

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند، داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =