۲۶۰ مدافع سلامت تربت‌حیدریه به کرونا مبتلا شدند

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: از زمان شیوع کرونا تاکنون ۲۶۰ تن از مدافعان سلامت این واحد دانشگاهی به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

حسین ابراهیمی‌پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته براساس معیارهای تشخیص قطعی، ۱۲۲ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه شناسایی شدند، افزود: هم‌اکنون ۱۳۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان آموزشی، درمانی نهم دی این شهر بستری هستند.

وی ادامه داد: از زمان شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا در جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه، سه هزار و ۳۴۵ نفر به این ویروس مبتلا شدند که از این تعداد ۱۵۶ نفر جان خود را از دست دادند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: در دوران سخت جنگ با بیماری کووید ۱۹ هستیم و مدافعان سلامت در شرایطی با تمام توان در مسیر پر خطر مبارزه با ویروس کرونا و حفظ سلامت همنوعان خود گام بر می‌دارند که نیازمند همراهی و همدلی مردم هستند.

وی با اشاره به بحرانی بودن وضعیت این شهرستان از نظر شیوع کرونا افزود: در حال حاضر برای عبور از این بحران هیچ راهی جز رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی وجود ندارد و همه ارکان جامعه باید خود را ملزم به رعایت این نکات بدانند.

ابراهیمی‌پور با بیان اینکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در اصناف نقش پررنگ در کنترل بیماری کووید ۱۹ دارد، ادامه داد: توقف در فضاهای بسته و محل‌های پرتجمع باید به حداقل برسد و متصدیان صنوف نیز ضمن استفاده از ماسک باید از پذیرش افراد بدون ماسک خودداری کنند.

وی از مردم خواست با توجه به فصل برداشت زعفران نسبت به هشدارهای بهداشتی هنگام برداشت و پاک کردن گل زعفران توجه ویژه‌ای داشته و با رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی مراقب جان خود و دیگران باشند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۶۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۳۶۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان این بیماری در کشور به ۳۴ هزار و ۴۷۸ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۴۷۷ هزار و سه نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =