۵۵ پروژه محرومیت‌زدایی زیرکوه در دست اجرا است

بیرجند - ایرنا - مسوول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: ۱۰۳ پروژه عمرانی در قالب تفاهم‌نامه محرومیت‌زدایی شهرستان مرزی زیرکوه با دستگاه‌های اجرایی مبادله شد که ۵۵ پروژه اکنون در دست اجرا و تکمیل است.

مهدی هنری روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: سال گذشته سازمان بسیج سازندگی و سپاه انصارالرضا (ع) به عنوان معین محرومیت‌زدایی شهرستان زیرکوه انتخاب و در این خصوص تفاهم‌نامه منعقد شده است.

وی بیان کرد: تاکنون جلسات متعددی در حوزه معاونت عمرانی استانداری، فرمانداری زیرکوه و دستگاه‌های اجرایی مرتبط برگزار شده است و تاکنون ۱۰۳ پروژه عمرانی با دستگاه‌های اجرایی مبادله شده است.

مسوول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی اظهار داشت: در مجموع برای پروژه‌های مذکور حدود ۲۴ میلیارد تومان نیاز بود که حدود ۶.۵ میلیارد آن توسط سازمان بسیج تامین شده و کار اجرایی آن نیز توسط بسیج سازندگی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: احیا و مرمت قنوات، افزایش بهره‌وری آب کشاورزی شامل لوله‌گذاری، کانال انتقال آب، استخر ذخیره آب، سالن ورزشی و زمین‌های ورزشی روباز، انتقال آب شرب، اصلاح و اجرای عملیات آبخیزداری و نمازخانه مدرسه از جمله پروژه‌های تفاهم شده تاکنون بوده است.

هنری با بیان اینکه تاکنون ۲۹ پروژه با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال به اتمام رسیده است عنوان کرد: احیا و مرمت هفت رشته قنات، ۲ باب استخر ذخیره آب، ۲ کانال انتقال آب، سه آبشخور دام، چهار باب ایستگاه دیجیتال تلویزیونی، ۲ پروژه اصلاح شبکه آبرسانی و بهبود کیفیت آب شرب، پروژه تامین تانکر ثابت آبرسانی عشایر برای ۶ روستا، یک باب کارگاه اشتغال خیاطی، بوستان امام خمینی شهر حاجی آباد و همچنین مجموعه ورزشی روستای افین از جمله این پروژه‌ها است.

وی یادآور شد: عملیات اجرایی ساختمانی ایستگاه‌های دیجیتال نیز به اتمام رسیده است که با نصب تجهیزات توسط صدا و سیما مردم این منطقه از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.

مسوول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین مجموعه ورزشی افین نیز در حال تجهیز است در ایام هفته بسیج افتتاحییه آن انجام خواهد شد.

وی گفت: تفاهم‌نامه محرومیت‌زدایی شهرستان زیرکوه با سازمان بسیج سازندگی و سپاه استان به مدت پنج سال برنامه‌ریزی شده است که اقدامات موثری در خصوص محرومیت‌زدایی در شهرستان انجام خواهد شد.

هنری افزود: همچنین در زمینه بهره‌گیری از سایر رده‌های وابسته به سپاه و بسیج نیز هماهنگی لازم نسبت به استفاده از ظرفیت بنیاد تعاون سپاه و بسیج، قرارگاه پیشرفت و آبادانی و قرارگاه محرومیت زدایی نیز در زمینه‌های مختلف عمرانی، اشتغال، فرهنگی و سلامت در این شهرستان صورت گرفته که در ادامه از این ظرفیت‌ها نیز استفاده خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها