انیمیشن یک دقیقه ای میهمان مسافران مترو پایتخت خواهد شد

تهران- ایرنا- معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران از برگزاری نخستین جشنواره انیمیشن یک دقیقه‌ای مترو با عنوان «مترو میشن» خبر داد.

به گزارش ایرنا از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، سید مجتبی تقوی‌نژاد روز شنبه با اعلام این خبر گفت: با هدف اعتلای فرهنگ شهروندی و ارتقای سطح آگاهی مسافران کلان‌شهر زیرزمینی تهران و نیز استفاده از ظرفیت‌های هنری و فرهنگی نخستین جشنواره انیمیشن یک دقیقه‌ای مترو با عنوان «مترو میشن» برگزار می‌شود.

وی درباره علت برگزاری این جشنواره افزود: در طول سال‌هایی که سامانه حمل و نقل متروی تهران در حال ارائه خدمت به شهروندان بوده، معضلات اجتماعی و فرهنگی متعددی شناسایی و مورد بررسی قرار گرفته است. در این خصوص برنامه‌های متنوعی با هدف افزایش آگاهی مسافران در قالب‌های مختلف در سطح ایستگاه‌های مترو برگزار شده است.  

تقوی‌نژاد هم‌چنین به روز جهانی انیمیشن اشاره کرد و یادآور شد: انیمیشن به‌عنوان یک اثر هنری قالبی مناسب برای انتقال مفاهیم فرهنگی، آموزشی و اجتماعی است و امروزه علاوه بر قدرت فراگیر و تنوع پرداخت موضوع در این زمینه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است.

به گفته وی، برگزاری این جشنواره زمینه بروز و ظهور استعدادهای خلاق در این عرصه هنری است. به همین منظور نخستین جشنواره انیمیشن یک دقیقه‌ای مترو با استفاده از ظرفیت و خلاقیت هنرمندان این عرصه برگزار می‌شود. هم‌چنین نمایشگرهای موجود در ایستگاه‌های متروی تهران و قطارها فضای مناسبی برای انتشار و پخش این آثار می‌باشد.  

تقوی‌نژاد در تشریح موضوعات جشنواره «مترو میشن» گفت: در این جشنواره موضوعاتی هم چون مترو، اخلاق و آموزش شهروندی، مترو و بانوان، مترو و کودکان، مترو و دستفروشان و مترو و فضای مجازی به رقابت گذاشته می‌شود که پس از بررسی از سوی هیات داوران به آثار برگزیده جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران با اشاره به بخش ویژه جشنواره افزود: با توجه به شرایط به‌وجود آمده به دلیل شیوع بیماری کرونا، بخش ویژه‌ای با عنوان مترو و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط کرونا در نظر گرفته شده است که علاقمندان می‌توانند آثار خود را در این زمینه ارایه کنند.

وی با اشاره به نحوه اطلاع‌رسانی این جشنواره اضافه کرد: علاقمندان با مراجعه به سایت www.metromation.metroplus۱.ir می‌توانند از نحوه شرکت در این مسابقه اطلاعات لازم را کسب نمایند. همچنین اطلاع‌رسانی از طریق سایت‌های خبری، کانال‌های شهری و خبری و نیز نمایشگرهای ایستگاه‌های مترو انجام خواهد شد.  

همچنین معاون تبلیغات و انتشارات مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران نیز درباره برگزاری جشنواره مترو میشن توضیح داد: مجموعه شهرداری تهران با هدف ایجاد بستر مناسب جهت برگزاری جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری سعی دارد تا از ظرفیت و خلاقیت کلیه هنرمندان استفاده کند، به همین منظور این جشنواره که با هماهنگی و همکاری معاونت امور فرهنگی و  اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران و مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران  برگزار می‌شود علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های هنری، در ارتقای سطح آگاهی شهروندان نقش بسزایی در استفاده صحیح از سامانه مترو و توسعه فرهنگ شهروندی ایفا می‌کند.

وی تصریح کرد: تمامی تمهیدات برای انتقال مفاهیم آموزشی و فرهنگی در راستای مقابله با این بیماری در نظر گرفته شده که بخش ویژه این جشنواره نیز با همین هدف مطرح شده و امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان شاهد قطع شدن زنجیره بیماری کرونا باشیم.

همچنین دبیر و عضو هیات داوران این جشنواره نیز از حضور بهرام عظیمی، کیارش زندی، احمد عربانی و بزرگمهر حسین‌پور به عنوان اعضای هیات داوران جشنواره خبر داد و با اشاره به مقررات شرکت در جشنواره گفت: شرکت در این مسابقه برای همه افراد آزاد است هم‌چنین علاقمندان می‌توانند با استفاده از تکنیک‌های مختلف آثار خود را به صورت دو بعدی یا سه بعدی تولید کنند.

 به گفته جمال رحمتی، زمان دریافت آثار از ۲۰ آبان الی ۲۰ دی ماه ۹۹ به مدت دو ماه و داوری جشنواره ۲۶ دی ماه ۹۹ خواهد بود و همچنین مراسم اختتامیه نخستین جشنواره انیمیشن یک دقیقه‌ای مترو ۱۲ بهمن ۹۹ با اهدای جوایز به آثار برگزیده برگزار می‌شود.

هم اکنون ناوگان مترو تهران و حومه در ۷ خط و حدود ۱۳۰ ایستگاه فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha