فرماندار استهبان: رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی برخورد قاطع به دنبال دارد

شیراز-ایرنا- شیراز-ایرنا- فرماندار شهرستان استهبان فارس که به لحاظ شیوع ویروس کرونا در وضعیت بحرانی قرار دارد با بیان اینکه حفظ سلامت مردم اولویت نخست ماست، گفت: با کسانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت‌ نکنند برخورد قاطع خواهیم داشت.

احمدرضا کمالی سروستانی شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ظرفیت فعالیت دستگاه‌های اجرایی شهرستان استهبان را به یک سوم کارکنان کاهش دادیم که دورکاری با اولویت خانم‌های باردار و افراد آسیب‌پذیر است.
وی ادامه داد: آرایشگاه‌های زنانه شهرستان نیز به صورت کامل بسته شده است و اجازه فعالیت به آنان داده نمی‌شود.
فرماندار استهبان گفت: گشت آمران سلامت در شهرستان فعال است که هم تذکرمی‌دهند و هم ماسک اهدا می‌کنند.
کمالی سروستانی افزود: تمام مناطق پرخطر و تفرجگاه‌های شهرستان استهبان تعطیل شده و بازرسی از اصناف به صورت مستمر در حال انجام است.
وی ادامه داد: در مرحله‌ای قرار داریم که مجبور هستیم به خاطر حفظ سلامت مردم قاطعانه برخورد کنیم و از هفته گذشته تاکنون هفت واحد صنفی متخلف تعطیل شده است. 
فرماندار استهبان گفت: افزایش تخت در بیمارستان استهبان در اتاق عمل و بخش اختصاصی کرونا انجام شده است و نقاهتگاه دیگری نیز پیش‌بینی شده که تا ۲ روز آینده راه‌اندازی می‌شود.
کمالی سروستانی افزود: در خصوص محدودیت‌های عبور و مرور هنوز تصمیمی به شهرستان ابلاغ نشده اما در عین حال با استفاده از نیروهای مردمی با کمک دهیاران و شوراهای اسلامی مانع برگزاری هرگونه مجالس ختم و عروسی و تجمع می‌شویم.
وی ادامه داد: نظارت بر روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استهبان به صورت جدی وجود دارد.
فرماندار استهبان گفت: نتیجه تست‌های کرونا به صورت سه تا چهار روزه از مرکز استان فارس به شهرستان ابلاغ می‌شود که براساس آخرین آمار در چهار روز گذشته ۴۰ نفر مبتلای جدید به کرونا و سه فوتی داشتیم.
کمالی سروستانی از مردم خواست از میهمانی‌ها و شب‌نشینی‌ها و رفت و آمد غیرضرور خودداری کنند چرا که افراد مبتلا و فوت شده به دلیل کرونا در سطح شهرستان استبهان تنها به دلیل عدم رعایت همین موارد بوده است.
فرماندار استهبان گفت: به تمام دهیاران اعلام کرده‌ایم که در صورت مشاهده هرگونه برگزاری مراسم و تجمع در شهرستان، آن را به فرمانداری گزارش دهند و در صورتی که گزارش ندهند با شخص دهیار برخورد می‌کنیم چون سلامت مردم اولویت نخست ماست.
کمالی سروستانی افزود: همه مردم باید دست در دست دهند تا بتوانیم شهرستان استهبان را از این شرایط خطرناک به لحاظ شیوع ویروس کرونا عبور دهیم.

استهبان در شرق فارس است و فاصله مرکز آن  با شیراز حدود ۱۴۰ کیلومتر است.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام کمیته‌های درمان و اجتماعی امنیتی ستاد ملی مقابله با کرونا در ۴۳ شهرستان بحرانی کشور که بیشترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را دارند، از روز دوشنبه پنجم آبان ماه ۹۹ محدودیت‌های شدید اعمال شده است. شهرستان استهبان از فارس در این فهرست قرار دارد. 
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمعه اعلام کرد: با فوت ۳۶۵ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۴ هزار و ۴۷۸ نفر رسید و ۳۱ استان همچنان در وضعیت قرمز، هشدار یا زرد کرونا هستند.
سیما سادات لاری ابراز داشت:  در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( نهم آبان ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هشت هزار و ۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و دو هزار و ۷۵۴ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر رسید.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۴۷۷ هزار و سه نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۵۱۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون چهار میلیون و ۸۹۲ هزار و ۷۰۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
وی درباره برگزاری مراسم عروسی با توجه به آغاز ماه  ماه ربیع الاول هشدار داد و ابراز کرد:این نگرانی وجود دارد که برگزاری جشن های عروسی به افزایش بیشتر این بیماری در جامعه دامن بزند. مطمئنا هیچ زوجی دوست ندارد که شروع زندگی آنها با ابتلای دوستان و اقوام به بیماری توام باشد، بنابراین با توجه به خطر جدی بیماری کووید۱۹ به جد از مردم می خواهیم از برگزاری مراسم عروسی در این ایام خودداری کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =