اهدای زمین برای ساخت مرکز دیالیز در تالش

آستارا - ایرنا - سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش گفت: یک فرد خیر و نیکوکار از اهالی این شهرستان، قطعه زمینی به مساحت ۸۰۰ متر مربع را برای ساخت مرکز دیالیز ۱۲ تخته اهدا و تامین تجهیزات و امکانات آن را تقبل کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا دکتر بختیار حیدرنیا روز شنبه در بازدید جمعی از مسئولان از زمین اهدایی در منطقه سیاهداران شهر تالش اظهار کرد: با پیگیری و اخذ مجوزهای لازم، ساخت مرکز دیالیز به زودی آغاز خواهد شد. 

وی افزود: در مرکز دیالیز در بیمارستان قدیمی تالش، هشت تخت موجود است و روزانه ۶ تا ۹ نفر دیالیز می شوند و طی سال های گذشته ۱۶ بیمار برای پیوند کلیه به مراکز درمانی استان های مختلف معرفی شده اند و انجمن حمایت از بیماران کلیوی تالش نیز در حد وسع فعالیت می کند.
وی ادامه داد: برای تشکیل مجمع خیران سلامت تالش رایزنی می کنیم و امیداریم با ورود و جلب مشارکت خیران در تامین امکانات و تجهیزات بخش بهداشت و درمان در ارتقاء شاخص های سلامت و خدمات رسانی بهتر به مردم موفق باشیم. 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش گفت: این شهرستان بعد از رشت، دومین شهرستان گیلان از نظر وسعت و جمعیت است و مجموعه شبکه بهداشت و درمان تالش با یک بیمارستان دولتی، یک بیمارستان خصوصی، ۲ کلینیک خصوصی، ۸۹ خانه بهداشت و ۱۳ مرکز جامع سلامت ۲۰۶ هزار و ۸۰۰ نفر را پوشش می دهد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =