سمنانی‌ها رعایت نشدن شیوه‌نامه‌های بهداشتی را به سامانه ۳۱۷۰۰ گزارش کنند

سمنان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: سامانه ۳۱۷۰۰ پل ارتباطی شهروندان استان با این دانشگاه در صورت مشاهده هرگونه کوتاهی و تخلف در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به منظور قطع زنجیره انتقال کرونا در اماکن عمومی است.

نوید دانایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت:  شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده رعایت نشدن شیوه‌نامه‌های بهداشتی به منظور پیشگیری از شیوع کرونا موضوع را در سامانه تلفن گویا ۳۱۷۰۰ برای بررسی گزارش کنند.

وی ادامه داد: گزارش مردمی طی تماس با سامانه تلفن گویای ۳۱۷۰۰ در زمینه رعایت نشدن نکات بهداشتی در روزهای تعطیل و مناسبت‌ها بیشتر از روزهای عادی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان اضافه کرد: گزارش‌های مردمی روزانه بررسی و برای رسیدگی به واحدهای نظارتی برای رسیدگی گزارش می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سمنان، مهدیشهر، گرمسار، آرادان، سرخه و دامغان مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان هستند و شهروندان این شهرستان‌ها می‌توانند مشاهدات خود در زمینه رعایت نشدن شیوه‌نامه‌های بهداشتی را گزارش کنند.

دانایی با تاکید بر اینکه آحاد جامعه به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اهتمام ویژه در رعایت نکات بهداشتی داشته باشند، اظهار داشت: شهروندان به ویژه افراد سالخورده از حضور اماکن عمومی و پرازدحام بپرهیزند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: ماندن درخانه و رعایت توصیه‌های بهداشتی مهم‌ترین راهکار در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا محسوب می‌شود و انتظار می‌رود شهروندان با ماندن در خانه در مبارزه با ویروس کرونا کمک کنند.

علیرضا آشناگر، استاندار سمنان، امروز با اشاره به قرمز بودن وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ در استان گفت: بنا به تصمیم ستاد مقابله با کرونا، محدودیت‌های جدید کرونایی در شهر سمنان اعلام و محدودیت‌های شدید در شهرستان شاهرود تمدید شد.

به گفته ظهر جمعه سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با فوت ۳۶۵ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۴ هزار و ۴۷۸ نفر رسید و ۳۱ استان همچنان در وضعیت قرمز، هشدار یا زرد کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =