۱۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۶
کد خبرنگار: 1361
کد خبر: 84093725
۰ نفر

برچسب‌ها

پخت نان کنجدی در اصفهان ممنوع شد

اصفهان- ایرنا- معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان با اشاره به استفاده از کنجد در نانوایی‌ها افزود: همه نانوایان یارانه‌ای استان حق استفاده از کنجد را ندارند و تنها موظف به پخت نان مصوب هستند.

اسماعیل نادری روز شنبه در حاشیه کارگروه آرد و نان استان در گفت و گو با ایرنا افزود: استفاده از کنجد در نانوایی‌ها عامل سوء استفاده و نارضایتی مردم شده است.

وی با بیان اینکه در این کارگروه نظارت و ظرفیت سنجی نانوایان شهرستان اصفهان بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: باید در حوزه نان سنتی و فانتزی براساس میزان مصرف، نیاز و ظرفیت آرد به نانوایان تعلق بگیرد.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان ادامه داد: همچنین به نانوایان اعلام شده تا بر روی میز ترازو قرار دهند تا در صورت درخواست مشتری نان پخته شده وزن شود.

وی اضافه کرد: وزن استاندار پخت نان باید بر روی تابلویی در معرض دید مردم قرار بگیرد و نان‌ها براساس وزن قیمت چانه و وزن قیمت نان پخت شده در محل نصب شده باشد.

نادری خاطرنشان کرد: بر روی نظارت بر حمل آرد از کارخانه تا درب نانوایی در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت از این رو تمام ابزارهای نظارتی باید بسیج شوند تا آرد از شبکه توزیع خارج نشود.

وی با بیان اینکه کیفیت نان نسبت به سال‌های گذشته ارتقا پیدا کرده است، گفت: اما برای بهتر شدن کیفیت نان باید اقدامات بیشتری صورت بگیرد.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان اظهار کرد: برای ارتقا کیفیت نان سنگک باید تلاش کنیم، از تمامی واحدهای سنگک پز انتظار داریم تا به لحاظ وزن و کیفیت نان قانون را رعایت کنند.

وی افزود: نان قوت غالب مردم و کالای استراتژیک است که نانوایان باید نسبت به تمامی مصوبات و قوانین اهتمام لازم را داشته باشند.

به گفته نادری، ماهانه ۴۸ هزار تن آرد یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای در استان اصفهان مصرف می‌شود.

سرانه مصرف آرد هر نفر اصفهانی در هر ماه ۶.۶ کیلوگرم است، این میزان نسبت به میانگین سرانه مصرف آرد در کشور پایین‌تر است.

حدود پنج هزار نانوایی در استان اصفهان فعال است که حدود ۹۸۰ واحد آن در شهرستان اصفهان است.

بیش از ۸۳ هزار نانوایی در کشور وجود دارد که حدود ۷۲ درصد آن‌ها آرد یارانه‌ای دریافت می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =