تحقیق و تفحص از سازمان برنامه و بودجه روی میز کمیسیون برنامه و بودجه

تهران- ایرنا- کمیسیون برنامه و بودجه در جلسات این هفته بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان برنامه بودجه را در دستور کار دارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی از امروز- شنبه- رسیدگی به طرح‌ها و لوایح مختلف و نشست با مسوولان کشوری و لشکری را در دستور کار هفته پیش رو دارند.

تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان برنامه و بودجه بررسی می‌شود

کمیسیون برنامه و بودجه روز یکشنبه رسیدگی به گزارش دیوان محاسبات کشور در خصوص عملکرد مالی ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی در اجرای آیین‌نامه داخلی مجلس و بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۰ دیوان محاسبات کشور در اجرای ماده(۹) قانون دیوان را بررسی خواهد کرد.

اعضای این کمیسیون روز دوشنبه هم ضمن بررسی درخواست عده‌ای از نمایندگان مبنی بر انجام تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان برنامه و بودجه، ادامه رسیدگی به طرح یک فوریتی حذف بند(ن) تبصره(۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و رسیدگی به لایحه نحوه پرداخت هزینه دادرسی دستگاه‌های اجرایی را در دستور کار دارند.

بررسی لایحه پروتکل همکاری در زمینه جرایم سازمان یافته روی میز کمیسیون قضایی

روز یکشنبه 11 آبان ماه قرار است لایحه نحوه پرداخت هزینه دادرسی دستگاه‌های اجرایی، لایحه معاهده استرداد مجرمین بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال برزیل و لایحه معاهده معاضدت حقوقی متقابل در امور کیفری میان جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه برای معاضدت در پرونده‌های مدنی و جزایی در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بررسی شود.

بررسی لایحه پروتکل همکاری در زمینه مبارزه با جرایم سازمان یافته در دریای خزر الحاقی به موافقت‌نامه همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر و بررسی مسائل حقوقی و قضایی سازمان پزشکی و قانونی با حضور رییس سازمان و بررسی مسائل حقوقی و قضایی سازمان مناطق آزاد تجاری و صنعتی با وجود معاونان سازمان مذکور نیز برای روز دوشنبه این کمیسیون برنامه‌ریزی شده است.

همچنین در h ین روز نشست با مراکز پژوهشی صاحب نظر در مورد مسائل قضایی و حقوقی روز جامعه، بررسی طرح مبارزه با جرائم اقتصادی، بررسی طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول و بررسی لایحه تجارت که هر دو اعاده شده از شورای نگهبان است در دستور کار کمیسیون حقوقی و قضایی قرار دارد.

بررسی کلیات لایحه تعیین وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کمیسیون اجتماعی 

دستور کار این هفته کمیسیون اجتماعی نیز انتخاب ۱۳ نفر از اعضای کمیسیون به منظور عضویت در کمیسیون مشترک طرح استفساریه ماده ۱۱۳ قانون مدیریت خدمات کشوری، بررسی طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی(اعاده شده از شورای نگهبان) و بررسی کلیات لایحه تعیین وظایف و اختیارات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان شده است.

بررسی طرح ساماندهی سیاست‌های حمایتی، بررسی طرح تشکیل کمیته(ستاد) جذب سرمایه‌های داخلی و صدور مجوز ایجاد واحدهای تولیدی، بررسی موانع و چالش‌های موجود در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و بررسی طرح‌ها و پیشنهادات مطروحه در مجلس در حوزه نظام وظیفه نیز در دستور کار کمیسیون اجتماعی برنامه ریزی شده است.

تکالیف مندرج در قانون بودجه سال ۹۹ در کمیسیون فرهنگی بررسی می‌شود

کمیسیون فرهنگی در نشست روز یکشنبه ۱۱ آبان ماه بررسی اخبار فرهنگی و بحث و بررسی پیرامون تکالیف مندرج در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کشور و عملکرد آن با حضور دستگاه های ذیربط را در دستور کار دارد.

همچنین برای روز دوشنبه ۱۲ آبان ماه این کمیسیون استماع گزارش عملکرد موسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب برنامه ریزی شده است.

رییس کل بانک مرکزی مهمان کمیسیون امنیت ملی مجلس و سیاست خارجی

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی فردا یکشنبه میزبان عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی برای ارائه گزارش در خصوص آخرین تحولات ارزی هستند. اعضای کمیسیون همچنین به جمع بندی و رأی‌گیری درباره سوالات نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر امور خارجه خواهند پرداخت.

اعضای کمیسیون روز دوشنبه ۱۲ آبان نیز اعضای کمیسیون ضمن مروری بر آخرین اخبار و تحولات، نشست مشترکی با فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران و معاونان وی برگزار می‌کنند.

بررسی مشکلات کامیون‌داران بخش حمل و نقل فرآورده‌های نفتی در کمیسیون انرژی

نمایندگان کمیسیون انرژی روز یکشنبه «مشکلات کامیون‌داران و رانندگان بخش حمل و نقل فرآورده‌های نفتی کشور» را با حضور نمایندگانی از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران بررسی خواهند کرد.

اعضای این کمیسیون بررسی «طرح اساسنامه شرکت ملی گاز ایران» و «مشکلات کامیون‌داران و رانندگان بخش حمل و نقل فرآورده‌های نفتی کشور» را با حضور نمایندگانی از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، سازمان تأمین اجتماعی، شهرداری تهران و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، قرارگاه ثارالله، انجمن صنفی کامیون‌داران، سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت در دستور کار دارند.

همچنین نمایندگان روز دوشنبه مسائل فعالان بخش خصوصی حوزه انرژی با حضور نماینده کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی ایران را بررسی می‌کنند.

 بررسی لایحه «قانون الحاق ۹ تبصره به قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی» هم در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد در کمیسیون صنایع مجلس

کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم این هفته بررسی طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار را در دستور کار دارد.

همچنین بررسی گزارش کمیته صنایع نفت، گاز و پتروشیمی درباره طرح اساسنامه شرکت ملی گاز و بررسی گزارش کمیته جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار درباره طرح اصلاح قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار دستورکارهای دیگر کمیسیون صنایع و معادن برای جلسه روز یکشنبه است.

کلیات طرح اصلاح موادی از قانون اوراق بهادار روی میز کمیسیون اقتصادی

کمیسیون اقتصادی مجلس این هفته به بررسی کلیات طرح اصلاح موادی از قانون اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران خواهد پرداخت.

 اعضای این کمیسیون فردا یکشنبه بررسی کلیات طرح اصلاح موادی از قانون اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران و بررسی طرح اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیت‌های مستقیم و لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی را در دستور کار کمیسیون دارند.

طرح شفافیت آرای نمایندگان در دستور کار کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس

اعضای کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس ادامه رسیدگی به طرح شفافیت آرای نمایندگان را در دستور کار خواهند داشت. روز دوشنبه نیز این کمیسیون در مورد طرح شفافیت آرای نمایندگان جلسه‌ای برگزار می کند.

رسیدگی به گزارش کارگروه منتخب کمیسیون در مورد طرح اصلاح و الحاق قانون نظارت بر رفتار نمایندگان با حضور رییس کارگروه و سایر مدعوین در دستور کار هفته جاری این کمیسیون است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی به کمیسیون امور داخلی کشور می‌رود

جانشین فرمانده نیروی انتظامی برای ارائه گزارشی در نشست کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس حاضر می‌شود.

بررسی لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با حضور کارشناس مرکز پژوهش‌ها و دستگاه‌های اجرایی ذی ربط، بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و بررسی آئین نامه تشکیلات و شرح وظایف دبیرخانه دائمی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور در دستورکار روز یکشنبه این کمیسیون قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =