۱۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۸
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84093614
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۱ هزار متر از اراضی موقوفه لاهیجان رفع تصرف شد

رشت - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: ۱۱ هزار متر از موقوفه محمد تقی کیا شهرستان لاهیجان رفع تصرف شده است.

حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ارزش این میزان  اراضی رفع تصرف شده را هفت میلیارد تومان عنوان و خاطرنشان کرد : افرادی که مستاجر رقبات موقوفات هستند با پرداخت اجاره خود به شهر خود کمک می‌کنند.

وی با بیان اینکه زمین‌های رفع تصرف شده برای سرمایه گذاری به متقاضیان اجاره داده می‌شود، افزود : تا پایان سال و با اقدامات انجام گرفته پنج هزار متر دیگر از اراضی موقوفات در شهرستان های لاهیجان و سیاهکل رفع تصرف  و به موقوفه تحویل داده خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده خاطر نشان کرد: ۲۲ پرونده حقوقی از موقوفات به ارزش مجموع ۳۰ میلیارد تومان از سوی اداره اوقاف لاهیجان در دست پیگیری است.

وی صیانت از موقوفات را از رسالت‌ های اساسی سازمان اوقاف و امور خیریه عنوان و تصریح کرد: ادارات اوقاف پس از اطلاع از تصرف ملک موقوفه یا عدم پرداخت اجاره موقوفه ابتدا با اخطار به متصرف سعی در راهنمایی بر اساس قوانین دارد و اگر متصرف تمکین نکرد علیه وی در محاکم قضایی شکایت می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه پس از صدور رای به نفع موقوفه علاوه بر رفع تصرف، همه هزینه‌ های دادرسی بر عهده متصرف است ، اظهار داشت: بهتر است متصرفان پیش از طرح پرونده در محکام قضایی با حضور در ادارات اوقاف نسبت به اجرای نکات قانونی در خصوص املاک موقوفه اقدام کنند.

استان گیلان دارای ۹۴۱ بقعه متبرکه، چهار هزار و ۷۲۳ موقوفه و بیش از ۲۰ هزار رقبه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha