برگزاری غیرحضوری مدارس استان مرکزی یک هفته دیگر تمدید شد

اراک - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: با توجه به شیوع بالای ویروس کرونا در این استان، برگزاری غیرحضوری مدارس در مناطق مختلف روستایی و شهری این خطه یک هفته دیگر تمدید شد.

«شهریار فولادوند» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عوامل اجرایی در مدارس استان برای پشتیبانی امور درسی دانش آموزان فعال هستند و مشکلی در این راستا وجود ندارد.

وی اظهار داشت: به‌منظور بازگشایی مدارس روستایی که دسترسی به اینترنت در آن‌ها ممکن نیست قرار است به زودی  تصمیم‌گیری شود. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی با بیان اینکه  استان مرکزی مانند سایرمناطق کشور در همهگیری کرونا تابع تصمیمات ستاد ملی است، بیان کرد:  برای برگزاری کلاس‌های برخط لازم است که امکانات آموزشی فراهم باشد و این مهم در همه نقاط استان امکان پذیر نیست و باید برای آن تصمیم‌گیری شود.

فولادوند اظهار داشت:شیوع کرونا در جهان باعث شده تا ۹ درصد دانش آموزان ترک تحصیل کنند و ۲۰ درصد دانش آموزان نیز به شبکه های مجازی آموزشی دسترسی نداشته باشند.

شیوع ویروس کرونا که برای نخستین بار ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد و به‌تدریج به سایر کشورهای دنیا سرایت کرد، اکنون  بسیاری از کشورها را با بحران سلامتی شهروندانشان و مشکلات فراوان به خصوص در زمینه اقتصادی روبه‌رو کرده است.

به علت ناشناخته بودن این ویروس و نیز راه‌های موثر مقابله با آن، نحوه مواجهه کشورها با آن در بیشتر کشورها تابع شرایط خاصی بود؛ برخی کشورها حتی غربی‌ها ابتدا این ویروس را دست‌کم گرفتند و بعد از افزایش شمار تلفات و گسترش میزان همه‌گیری آن، اعمال محدودیت ها از جمله قرنطینه‌های مقطعی و محلی را در دستور کار قرار دادند.

بسیاری از کشورها از جمله آمریکا، ایتالیا، انگلیس و دیگر کشورهای غربی دچار بحران های جدی شدند و میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در این کشورها و نیز ابتلا نشان دهنده وضعیت زیرساخت های بهداشتی و درمانی آنها قلمداد شد.

بر اساس اعلام «سیما سادات‌لاری»سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور تا ۹ آبان ۹۹  به ۶۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر رسیده  و ۳۱ استان همچنان در وضعیت قرمز، هشدار یا زرد کرونا هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها