وزیر کشور ایران به همتای ترکیه‌ای خود تسلیت گفت

تهران- ایرنا- وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران جمعه شب در پیامی به همتای ترکیه‌ای خود، ضمن تسلیت جان باختن تعدادی از شهروندان این کشور در زلزله روز جمعه ازمیر، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای هر نوع کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان این واقعه را اعلام کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ متن پیام "عبدالرضا رحمانی فضلی" وزیر کشور و قائم مقام شورای عالی مدیریت بحران کشور به "سلیمان سویلو" وزیر کشور جمهوری ترکیه بدین شرح است: 

وقوع حادثه ناگوار زلزله در ازمیر و جان باختن تعدادی از شهروندان را صمیمانه حضور جنابعالی، دولت و ملت دوست ترکیه تسلیت عرض نموده، ضمن ابراز تأسف عمیق و همدردی و طلب آمرزش برای جان‌باختگان و صبر و شکیبایی برای خانواده های قربانیان و بهبودی هرچه سریع تر مصدومان این حادثه دلخراش از درگاه خداوند بزرگ، مایلم آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای هر نوع کمک رسانی به آسیب دیدگان این واقعه اعلام نمایم.

صحت و بهروزی جنابعالی و سعادت دولت و ملت برادر ترکیه را آرزومندم.

زلزله شدید روز جمعه در ترکیه و یونان تاکنون ۱۴ کشته و ۴۱۹ زخمی برجای گذاشته و تا ساعاتی قبل، بیش از ۸۴ پس‌لرزه داشته است.

مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه اعلام کرد که این زلزله ۶.۶ درجه در امواج درونی زمین (ریشتر) قدرت داشت اما مرکز زمین‌شناسی آمریکا آن را ۷ ریشتر اعلام کرد.
کانون این زلزله در عمق حدوداً ۱۷ کیلومتری زیر زمین در نزدیکی شهر ازمیر ترکیه بود.
این زلزله تاکنون بیش از ۸۴ پس‌لرزه داشته که به گزارش آناتولی ۱۳ پس‌لرزه بالای ۴ ریشتر ثبت شده است.
زلزله جمعه در ترکیه ۱۲ کشته و ۴۱۹ زخمی داشت و در یونان نیز ۲ نوجوان در جزیره «ساموس» جان خود را از دست دادند. گزارشی درباره مصدومان احتمالی این زلزله در یونان منتشر نشده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =