۱۴۶ بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه یزد بستری هستند

یزد- ایرنا - -سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه هم اکنون ۷۴۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند، گفت: از این تعداد ۱۴۶ نفر به دلیل شرایط حاد بحرانی در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

سید ابراهیم سلمانی جمعه شب در گفت و گو با ایرنا مجموع بیماران بستری در مراکز درمانی استان را ۸۲۸ نفر بیان کرد و افزود: همچنین  ۷۹ بیمار مشکوک نیز در بخش اورژانس بیمارستان ها منتظر تعیین تکلیف هستند.

 وی اظهار داشت:  هم استانی ها برای حفظ سلامتی خود و کمک به مهار و کنترل بیماری در خانه های خود بمانند و از رفت و آمدهای خانوادگی جدا خودداری کنند.

همچنین احمد ترحمی جانشین رییس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در یزد با اشاره به اعمال محدودیت های جدید در مورد کسب و کارها برای پیشگیری از شیوع این ویروس ، گفت: تمامی صنوف، مشاغل و رسته‌های شغلی به جز نانوایان و لبنیاتی ها تا ۱۶ آبان ماه سال جاری مجاز به فعالیت تا ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه عصر هستند.

با تصمیم ستاد استانی مبارزه و پیشگیری از کرونا  در سه روز گذشته تعدادی از صنوف اساسی و مورد نیاز مردم دایر و بقیه تعطیل شد و با احتساب تعطیلی  روز جمعه  در مجموع واحدهای صنفی در هفته جاری چهار روز تعطیل شد و پلیس راه استان هم برای پیشگیری از شیوع مجدد کرونا منع تردد به روستاهای ییلاقی شهرستان های تفت و مهریز را برقرار کرد.

فعالیت بیشتر واحدها صنفی یزد با توجه به شرایط اقلیمی منطقه از ۹ صبح آغاز می شود و تا ساعت ۲۲ ادامه دارد، مجموع واحدهای صنفی استان ۵۰ هزار مورد اعلام شد.   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها