آخرین خبرهای هلال ‌احمر از زلزله ازمیر ترکیه

تهران- ایرنا- دبیرکل جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: طبق اعلام هلال‌احمر ترکیه زلزله ازمیر در سطح حوادث ملی است و به نیروهای امدادی بین‌المللی نیازی نداریم.

محمدحسن قوسیان مقدم عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب افزود: به محض وقوع زلزله در ازمیر ترکیه، ستاد بحران جمعیت هلال‌احمر در سازمان امدادونجات تشکیل شد و طی تماس با هلال‌احمر کشور ترکیه آمادگی خود را برای امدادرسانی اعلام کردیم که طبق گفته آنها هنوز نیازی به نیروهای امدادی بین‌المللی نیست و حادثه در سطح ملی قرار دارد.
وی ادامه داد: با این حال جمعیت‌های هلال احمر استان‌های تهران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان را در حال آماده باش کامل قرار دادیم و تیم‌های جستجو و نجات، آوار و اسکان اضطراری آمادگی کامل را دارند در صورت اعلام و درخواست کمک بین المللی از سوی جمعیت هلال‌احمر ترکیه به این کشور اعزام شوند.
دبیرکل جمعیت هلال‌احمر توضیح داد: این استان‌ها آمادگی کامل دارند تا پس از درخواست هلال احمر ترکیه کمک‌های زیستی را نیز برای مردم زلزله زده ازمیر ارسال کنند اما تا کنون با وجود تماس‌های مسوولان هلال احمر ایران و ترکیه تا کنون درخواستی برای ارسال محموله کمک‌های انسان‌دوستانه از سوی ایران انجام نشده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، زمین‌لرزه ۶.۶ ریشتری در ساحل غربی ترکیه که ساعت ۱۵ و ۲۱ دقیقه بعدازظهر جمعه اتفاق افتاد تاکنون هشت کشته و ۲۵۷ زخمی داشته است.

شهر ازمیر محل وقوع این زمین لرزه با حدود سه میلیون نفر سکنه در ساحل دریای اژه واقع شده است.

ایران منتظر اعلام درخواست کمک ترکیه 
 رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران منتظر اعلام درخواست ترکیه برای کمک به زلزله‌زدگان این کشور است.  
مهدی ولی پور جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در خصوص آخرین هماهنگی های اعزام و ارسال محموله کمک های انساندوستانه به زلزله زدگان ازمیر ترکیه، افزود: تا این لحظه سطح حادثه زمین‌لرزه ازمیر ترکیه، ملی اعلام شده است، به طوری که حداقل نیاز به اعزام تیم امداد و نجات نیست.  
 وی ادامه داد: کمک هلال احمر ایران به ترکیه منوط به درخواست ترکیه است.  
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: جمعیت هلال احمر ایران آمادگی تیم‌ها و ارسال اقلام امدادی خود را اعلام کرده است.

آمادگی کامل تیم های عملیات ویژه اورژانس برای اعزام به ترکیه

رئیس سازمان اورژانس کشور از آمادگی کامل تیم های عملیات ویژه اورژانس برای اعزام به ترکیه و امدادرسانی به زلزله زدگان این کشور خبر داد.  

پیرحسین کولیوند جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب افزود: با توجه به زلزله شدید در کشور ترکیه تیم های عملیات ویژه اورژانس کشور که تخصص و مهارت لازم برای مقابله با بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله را دارا می باشند آمادگی لازم را برای اعزام به کشور ترکیه و کمک رسانی به زلزله زدگان را دارند.  
زلزله شدید روز جمعه در ترکیه و یونان ۱۴ کشته و ۴۱۹ زخمی برجای گذاشت و بیش از ۸۴ پس‌لرزه در پی داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =