امام جمعه زاهدان: دشمنان از گسترش اسلام در سطح جهان هراسان هستند

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: دشمنان از گسترش اسلام و اسلام خواهی در سطح جهان هراسانند و این امر باعث نگرانی و عصبانیت آنان شده است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی در خطبه های این هفته نماز جمعه زاهدان اظهار داشت: دشمنان با کینه و بغضی که از اسلام دارند، تلاش می کنند تا به هر نحوی در برابر اسلام خواهی و رشد این دین مبین، مقابله کنند.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: آتش زدن و پاره کردن قرآن کریم، کشیدن کاریکاتور و توهین به پیامبر اکرم (ص)، تلاش برای ایجاد تفرقه و نفاق بین مسلمانان از جمله اقداماتی است که دشمنان اسلام برای عدم اشاعه و تخریب این دین مبین انجام می دهند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: شناخت بیش از پیش سیره و سنت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) و شناساندن درست آن ها به جامعه به ویژه نسل جوان کمک مهمی در خنثی کردن توطئه دشمنان دارد.

حجت الاسلام و المسلمین محامی حفظ وحدت را یکی از اهداف مهم پیامبر اکرم (ص) دانست و افزود: باید همه آحاد جامعه از هر قوم و مذهبی به دنبال وحدت امت اسلامی بوده و با تکیه بر مشترکاتی که وجود دارد موجب انسجام بیش از پیش شویم.

امام جمعه زاهدان با تاکید بر اینکه وحدت تنها به شعار نیست و به عمل هم باید باشد، ادامه داد: باید به دنبال همکاری های مشترک در دفاع از اسلام، ارزش‌های اسلامی، نظام اسلامی و رسیدگی به حل مشکلات مردم و مطالبات آنان باشیم تا شاهد رشد بیش از پیش وحدت عملی در جامعه باشیم.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: رسیدگی به بیماران کرونایی، کمک به کادر بیمارستان‌ها و رسیدگی به آسیب دیدگان و گرفتار مریضی و ویروس کرونا و ترویج اجرای مقررات بهداشتی  نیز یکی از همین همکاری های مشترک می تواند باشد تا شاهد کمترین مرگ و میر در شیوع این ویروس باشیم.

وی با اشاره به مناسبت‌های هفته پیش رو بویژه ۱۳آبان، گفت: انسان نباید در مقابل بت های زمان بلکه باید تنها در برابر خداوند سر خم کند، در صدر اسلام برخی به ظاهر مسلمانان بودند و رابطه خود را با کفار قطع نکرده و با آنان سر و سری داشتند و عزت و سربلندی را از غیر خدا طلب می کردند.

حجت الاسلام و المسلمین محامی افزود: عزت تنها برای خداوند است و منافقین این را درک نمی کنند چرا که اعتقاد و ایمان واقعی به خداوند متعال ندارند و نمی توانند درک کنند که عزت تنها در نزد خداوند تبارک و تعالی است و خداوند دوست دارد بندگانش عزیز و با کرامت باشند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی سیستان و بلوچستان ادامه داد: باید همه تلاش کنیم تا ایمان شخصیت و کرامت مان حفظ و تقویت شده و در حمایت از آرمان ها و اهدافمان محکم بمانیم و در کنار این موضوع دانش آموزان و دانشجویان را با عزت نفس و کرامت پرورش دهیم.

وی اظهارداشت: تربیت دانش آموزان و دانشجویانی عزتمند، وظیفه همه علما، اساتید، مردم و ریش سفیدان  بوده و وظیفه ای همگانی است اگر نسل جدید ما با عزت و کرامت رشد کند، به مثل رهبر معظم انقلاب و شهدای انقلاب در برای استکبار جهانی سرخم نخواهند کرد و در جهت رشد علمی  تلاش خواهند کرد و به دنبال شغل های کاذب نخواهند رفت.

عضو شورای امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان ادامه داد: اگر انسان دارای عزت، شخصیت و کرامت باشد، تن به بیکاری و مشاغل کاذب، کار حرام و قاچاق نخواهد رفت بلکه به دنبال حق و دفاع از حق بوده و گرفتار نزاع های قومی و قبیله ای نخواهد شد.

وی با اشاره به سفر چند روز اخیر خود به منطقه دلگان و ایرانشهر، بیان کرد: براساس گفته ها و  گزارشات ارائه شده، در این منطقه زمینه کار و اشتغال ایجاد شده اما جوانان منطقه حاضر به انجام کار در پروژه هایی که برای آبادانی آن خطه در حال پیگیری و اجراست نیستند و مسوولان مربوطه به اجبار  از استانهای همجوار کارگر و نیروی مورد نیاز خود را تامین می کنند.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: یکی دیگر از مسائل مطرح شده در این سفر نزاع ها و درگیری‌های طایفه ای و قبیله ای است و اگر کسی از قبیله و طایفه ای کشته شود، با نگاه غلط از قبیله و طایفه مقابل یک نفر را می کشند، حال این فرد قاتل یا فرد بی گناهی هم باشد فرقی ندارد، انسان با عزت و شخصیت و کرامت گرفتار تعصبات جاهلانه قومی و قبیله ای نمی شود و تابع حق و به دنبال احقاق حق است.

وی تصریح کرد: مشکل فرهنگی در برخی موضوعات در جامعه وجود دارد که باید برای رفع آن تلاش کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محامی گفت: انسان باعزت و کرامت به دنبال اجرای قانون است، اگر کسی در برابر قانون قد علم کرد و اسلحه به دست گرفت، انسان با کرامت و با شخصیت، وجود پاکش را به گناه آلوده نمی کند، حقیقت آدمی و ارزش واقعی انسان بهشت است و آن را نباید به غیرآن فروخت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =