۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۳
کد خبرنگار: 1207
کد خبر: 84093167
۰ نفر

برچسب‌ها

هراتیان: ایفمارک توان خدمت به ورزش کشورهای همسایه را دارد

تهران- ایرنا- مدیر ایفمارک گفت: مجموعه ایفمارک نهادی جوان و نوپا است اما اطمینان دارم در آینده نه تنها به ورزش ایران بلکه به کشورهای همسایه خدمت‌رسانی می‌کند.

به گزارش ایرنا، زهره هراتیان درباره فلسفه شکل گیری ایفمارک اظهار داشت: از سال ۲۰۱۵ ایران جز مراکز مورد تایید فیفا قرار گرفت و در حدود ۵۰۰ هزار دلار برای ما تجهیزات ارسال شد. همچنین با بخشی از تجهیزاتی که در آن زمان تعریف کرده بودیم پروژه ایفمارک تکمیل شد.  

او اشاره ای به اختلاف کارلوس کی‌روش سرمربی اسبق تیم ملی با ایفمارک داشت و افزود: اختلاف بر سر ساختمان مسائل دیگری بود و هیچ کس نمی تواند ادعا کند آن ۵۰۰ هزار دلار برای تیم ملی بوده است.  

وی ادامه داد: ایفمارک فعلا جوان و نوپاست و به زمان نیاز دارد اما این نوید را خواهم داد که در آینده به کشورهای همسایه هم خدمت می دهد.

او در گفت وگویی اظهار داشت: بخش مالی ایفمارک زیر مجموعه سازمان لیگ است. اما در بخش معاینات پزشکی زیر نظر فیفا هستیم و برخی معاینات را نیز خودمان اضافه می‌کنیم. این یک کار بین‌المللی است و نیاز به تکنولوژی جدید دارد. در زمان هایی که درباره تشخیص ایفمارک نظر متضاد باشد کمیسیون پزشکی تشکیل خواهد شد.  

وی با اشاره به تشخیص ایفمارک درباره مصدومیت‌ها گفت:  ایفمارک نمی‌گوید اگر کسی رباط صلیبی‌اش پاره است بازی نکند بلکه به مدیرعامل باشگاه می‌گوید که بازیکنی که شما می‌خواهید با او قرارداد ببندید چه مشکلاتی دارد. نقش ما اطلاع‌رسانی به باشگاه است تا از نظر مالی با مشکل روبه‌رو نشود. برای هر تشخیص سه تا چهار میلیون تومان می گیریم.  

هراتیان در ادامه صحبت‌هایش درباره استفاده از قلیان و سیگار و فعالیت‌هایی در این زمینه، عنوان کرد: دخانیات باعث سرطان می‌شود و بازیکن حرفه ای باید از استعمال آن پرهیز کند زیرا برای سلامتی ضرر دارد. وظیفه باشگاه ها است که بندی تعریف کنند که بازیکن رفتاری که بدآموزی داشته باشد انجام ندهد.   البته گاهی اوقات تنباکو آلوده به حشیش بوده و حشیش هم جزو مواد ممنوعه است به همین دلیل ورزشکار باید مراقب باشد.  

او همچنین گفت:  فدراسیون پزشکی پروتکلی را ابلاغ کرد و ما آن را در اجرا کاربردی‌تر کردیم. براساس همان تیم‌ها تست می‌گیرند.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =