حماس ازعادی سازی روابط با تل آویو به شدت انتقاد کرد

تهران- ایرنا- جنبش مقاومت اسلامی (حماس) با انتقاد شدید از روند عادی سازی روابط با تل آویو، هشدار داد که عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اشتهای این رژیم را برای ضربه زدن به پیکر امت و غارت ثروت های آن بیشتر می کند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، «فوزی برهوم» سخنگوی حماس در بیانیه ای به مناسبت سالروز قتل عام اهالی «کفر قاسم» توسط صهیونیست ها در سال ۱۹۵۶ که به شهادت دست کم ۴۸ تن از جمله چند و زن و کودک انجامید گفت: این کشتارها می طلبد که صدای امت در همه سطوح برای انزوا، رسوایی و مجازات رژیم صهیونیستی بلند شود نه اینکه عادی سازی روابط با آن صورت گیرد.

وی یادآورشد که تلاش ها برای خوب جلوه دادن چهره دشمن صهیونیستی و جعل تاریخ  موفق نخواهد شد. 
سالگرد فاجعه کفر قاسم در حالی است که حدود دو هفته از اعلام موافقت سودان با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی می گذرد، اقدامی که پیشتر از سوی امارات و بحرین در تاریخ ۱۵ سپتامبر برداشته شد.
۵ مهرماه ۱۳۹۹ (۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰) در واشنگتن قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی در حضور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا به صورت رسمی امضا شد.
رژیم صهیونیستی روابط خود را با امارات متحده عربی و بحرین عادی کرده و این دو کشور به همراه عربستان به هواپیماهای صهیونیستها اجازه داده‌اند که از حریم هوایی آنها استفاده کنند؛ مسأله‌ای که بسیاری آن را خیانت به آرمان ملت فلسطین خواندند.
اکنون کارشناسان منطقه از عادی سازی روابط بین برخی کشورهای عربی با اسرائیل با عنوان آشکارسازی نام می برند و معتقدند که این روابط در ۲۵ سال گذشته جریان داشته و اکنون آشکار شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار جهان