ایثار و علم آموزی سرلوحه کار بسیج دانش‌آموزی است

تهران- ایرنا- سازمان بسیج دانش آموزی اعلام کرد: در همه حال معنویت، ولایتمداری، دشمن شناسی، مجاهدت، ایثار، مقاومت، بصیرت و علم آموزی را سرلوحه کارخود قرار داده و یاریگر ولی فقیه زمان هستیم.

به گزارش روز جمعه سازمان بسیج دانش آموزی، این نهاد به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی با انتشار بیانیه ای عنوان کرد:‌ همانگونه که خرمشهر فتح شد، امروز نیز با بصیرت و شجاعت و ایثارگری و علم آموزی خود، خرمشهرهای پیش رو را فتح خواهیم کرد.

در این بیانیه آمده است: تاریخ بشریت چنان مردمی سربلند و پرافتخار که نهایت ایستادگی و مقاومت را در برابر خوی تجاوزگری متجاوزان از خود نشان داده و بر دفاع از تمامی داشته های مادی و معنوی خود پافشاری کرده و مهمتر اینکه مجاهدانی با سن پائین ولی با مرتبه ی اعلی ایثار، پرورش داده که از همه دارایی خود حتی جانشان که عزیزترین و گرانقدر ترین ثروت هر انسانی است گذشته ، همچون رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس به خود ندیده است.

همچنین در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: اگر بعد از چهل سال هنوز دفاع ، مقاومت و حماسه آفرینی این ملت گرامی داشته می شود به حق بوده و باید برلحظه لحظه های آن افتخار کرد پس سزاوار است ۸ آبان ماه چهلمین سالگرد شهادت رهبر کوچک شهید محمد حسین فهمیده را به سبب وقار ، غرور و افتخاری که برای میهن  ایران اسلامی، به ارمغان آورده اند را مورد تجلیل قرار داد.

در این بیانیه آمده است: دانش آموز امروز در قبال شهدایی که زودتر از سن خود بسان شهید فهمیده فهمیدند، وظایف بس خطیر داشته و با استعانت از پروردگار ، پیروی از ولایت و با عمل به رهنمود های معصومین (ع) که هیچگاه ذلت را قبول نکرده بلکه عزت اسلامی را مد نظر داشته ، نام و یاد آنها را گرامی می دارد و در مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، آن اسوه غیرت و مردانگی رشد کرده و فرمایش مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مد ظله العالی) را که بیان کردند، سردار سلیمانی را با چشم یک مکتب ، یک مدرسه درس آموز نگاه کنید، سر لوحه اعمال و رفتار خود قرار می دهد.

دانش آموزان بسیج همچنین اعلام کردند که ما دانش آموزان ایران اسلامی در آستانه ۱۳ آبان یکصدا و یکپارچه انزجار خود را از تحریم های ظالمانه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهان خوار و رژیم غاصب صهیونیستی و عمال عربی مرتجع منطقه و خائن به آرمانهای مقدس فلسطین ، اعلام کرده و معتقدیم ایران اسلامی عزیز بدرستی با اتکاء به تدابیر حکیمانه و نفس مسیحایی رهبر معظم انقلاب و با کمک به اجرای اقتصاد مقاومتی از این تنگاها نیز به سلامتی ،عبور خواهد کرد و مشت محکم دیگری بر دهان یاوه گوی استکبار خواهیم زد.

در بخش دیگری از این بیانیه عنوان شده است: به درستی مسئولین باید با درس گرفتن از مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ، شجاعت انقلابی و تکیه بر مردم عزیز ایران اسلامی، راهبرد متناسب با منافع ملی که همان مقاومت و ایستادگی و تاکید بر استفاده از ظرفیت و توان داخلی است را با اتحاد و همدلی و وحدت اتخاذ نموده و راه را برای فریب کاران و سازشگران و نیز توطئه بسته و در مسیر ایستادگی و مقاومت مدبرانه و هوشمندانه محکم قدم بردارند.

سازمان بسیج دانش آموزی ضمن محکوم کردن هتاکان به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام(ص)، به نمایندگی از دانش آموزان بسیجی سراسر کشور ضمن تجدید میثاق و پیمان با آرمان های بلند امامین انقلاب و ۳۶ هزار دانش آموز شهید ،روز دانش آموز و هفته بسیج دانش آموزی را محضر شما دانش آموزان عزیز تبریک و تهنیت عرض می کند.

به گزارش ایرنا، ۸ آبان ماه به مناسبت شهادت محمد حسین فهمیده دانش آموزی بسیجی در سال ۱۳۵۹ به عنوان روز نوجوان و بسیج دانش‌آموزی و ۸ تا ۱۳ آبان هفته بسیج دانش آموزی نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =