حزب اعتدال و توسعه اظهارات موهن رییس‌جمهوری فرانسه را محکوم کرد

تهران- ایرنا- حزب اعتدال و توسعه با محکومیت اظهارات موهن رییس‌جمهوری فرانسه نسبت به ساحت پیامبر اسلام (ص)، از آحاد مسلمانان خواست به کارزار جهانی محکومیت اقدامات نفرت‌پراکنانه دولت فرانسه بپیوندند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حزب اعتدال و توسعه، در بیانیه‌ای که این نهاد امروز جمعه در محکومیت اظهارات «امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه علیه ساحت پیامبر اسلام (ص)، منتشر کرد، آمده است: امت اسلامی، امسال در حالی زادروز با سعادت پیامبر رحمت و هفته وحدت را گرامی می‌دارد که تحرکات اسلام‌ستیزانه از سوی دشمنانِ این دین رحمانی، سازمان‌یافته‌تر و گسترده‌تر از پیش شده است.

در این بیانیه تصریح شد: سخنان موهن رییس جمهوری فرانسه در حمایت از بازنشر اسائه ادب به ساحت منزه پیامبر عظیم‌الشان اسلام را باید نشانی دیگر از خشم عمیق غرب از شکست دسیسه شیطانی‌شان در ایجاد فرقه منحوس داعش که هدفی جز ضربه به جامعه بزرگ اسلامی و ترویج اسلام‌هراسی در جهان نداشت، ارزیابی کرد.

حزب اعتدال و توسعه اسلام‌ستیزی با ترویج گفتمانِ نفرت‌پراکنی را روی دیگر اسلام‌هراسی با ترویج تفکراتی ارتجاعی و خشونت‌آمیز از سوی کشورهایی چون فرانسه دانست و در ادامه بیانیه یادآور شد: این هر دو روش برآمده از خوی کهنه و پوسیدهِ استعمارگری و استثمارگری غربی است.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: نابودی داعش که در پرتو همراهی و همگامی ملت‌های مسلمان منطقه اعم از شیعه و سنی تحقق یافت، تجربه‌ای گران‌سنگ و ذی قیمت است که می‌تواند چراغ راه امت اسلام در ناکام گذاشتن دسیسه‌های اسلام‌ستیزانه‌ای همچون مورد اخیر باشد.

حزب اعتدال و توسعه با محکومیت شدید اظهارات موهن رییس‌جمهور فرانسه در این بیانیه خاطرنشان کرد: از آحاد مسلمانان بالاخص احزاب و گروه‌های سیاسی در اقصی نقاط جهان اسلام می‌خواهیم به کارزار جهانی محکومیت اقدامات نفرت‌پراکنانه دولت فرانسه علیه دین مبین اسلام بپیوندند.

به گزارش ایرنا، نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» طی روزهای گذشته کاریکاتورهای توهین‌آمیزی را نسبت به ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام (ص) منتشر کرد که با حمایت رییس ‌جمهوری فرانسه همراه شد.  

مکرون پس از قتل فردی که تصاویر موهن از پیامبر اسلام (ص) را در کلاس‌های درس به نمایش می‌گذاشت، ضمن حمایت از انتشار چنین تصاویری، به بهانه آزادی بیان تاکید کرد که کشورش به پشتیبانی از انتشار این تصاویر ادامه خواهد داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =