همکاری بهزیستی و آموزش و پرورش پاکدشت، برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی

تهران- ایرنا- رئیس  اداره بهزیستی شهرستان پاکدشت گفت: با افتتاح و آغاز به کار نمایشگاه یاریگران زندگی، همکاری آموزش و پرورش و بهزیستی در پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی آغاز شد.

«محمود برزگر» روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: آموزش و پرورش و بهزیستی دو نهاد اجتماعی مهم کشور هستند که در ارتباط و تعامل مستقیم با آحاد جامعه قرار دارند و توسعه مناسبات و فعالیت‌های این دو نهاد می‌تواند در پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش به سزایی داشته‌باشد.

وی افزود: پیشگیری از هر آسیب همواره ساده‌تر،عملی تر و کم هزینه تر از درمان است و این امر در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی که با هدف به‌سازی محیط زندگی و جمعی خانوادگی صورت می‌گیرد نمود بیشتری داشته و به عنوان یکی از مهمترین اهداف بهزیستی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش با دارا بودن ماهیت تربیتی و آموزشی و به دلیل تعامل مستقیم با اغلب خانواده‌ها، از اثرگذاری ویژه‌ای در جامعه برخوردار است و همکاری این نهاد با بهزیستی می‌تواند موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی شود.

برزگر با اشاره به فعالیت ۵۰ مرکز مشاورز و خدمات روانشناختی در شهرستان پاکدشت گفت: مراکز مشاوره شهرستان پاکدشت با تهیه پوستر و بروشور با موضوعات آموزش زندگی خانواده، فرزندپروری و مهارت‌های زندگی و ارسال به آموزش و پرورش، تلاش دارند تا از میزان آسیب‌های اجتماعی بکاهند.

وی افزود: این پوسترها در قالب نمایشگاه یاریگران زندگی در سالن اداره آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت در معرض دید عموم مردم قرار گرفته است.

رئیس بهزیستی پاکدشت گفت: هم اکنون ۲۵ هزار نفر در قالب ۶ هزار خانواده از خدمات حمایتی بهزیستی پاکدشت برخوردارند که از این تعداد، ۴ هزار و ۷۰۰ نفر دارای معلولیت‌های ذهنی، جسمی، حسی و حرکتی و مابقی افرادی نظیر زنان سرپرست خانوار، فرزندان ایتام و چندقلوها هستند.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.

بیش از ۷۶ هزار دانش‌آموز در مدارس پاکدشت مشغول به تحصیل هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =