واکسن آنفلوانزا تا پایان آبان به کرمانشاه می‌رسد

کرمانشاه- ایرنا- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه تا اسفند ماه فرصت تزریق واکسن آنفلوانزا وجود دارد، گفت: این واکسن تا پایان آبان ماه به دست کرمانشاهی‌ها می‌رسد.

قباد محمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دلیل مشکلات انتقال ارز، واردات واکسن آنفلوانزا با مشکل مواجه شده اما به محض واردات واکسن، اقدام به توزیع در داروخانه های استان برای عرضه به مردم خواهیم کرد.

محمدی در پاسخ به اینکه آیا زمان مناسب برای تزریق واکسن آنفلوانزا  گذشته است، گفت: بهتر این بود که این واکسن در شهریور ماه تزریق می شد اما هر زمان هم که تزریق شود، حدود ۲ هفته بعد ایمنی لازم را در بدن فرد ایجاد می کند.

به گفته او، تا اسفند ماه فرصت استفاده از واکسن آنفلوانزا وجود دارد و می توان آن را تزریق کرد.

پیش از این و در مهر حدود ۱۳ هزار دُز واکسن آنفلوآنزا در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی استان بین کادر درمانی توزیع شده است.

همچنین قرار بود که این واکسن در اختیار بیماران خاص و مادران باردار نیز قرار بگیرد اما هنوز هیچ واکسنی به داروخانه ها برای توزیع عمومی تحویل نشده است.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و خطرناک بودن ابتلای همزمان به این ویروس و آنفلوآنزا، بسیاری از مردم بویژه برای ۲ قشر آسیب پذیر کودکان و کهنسالان منتظر دریافت واکسن آنفلوآنزا هستند.

اخبار مرتبط