۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۳
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84093101
۰ نفر

برچسب‌ها

وضعیت انبار کالاهای اساسی سقز رصد می‌شود

سنندج - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز با بیان اینکه با هر گونه احتکار و گرانفروشی در سطح بازار برخورد می‌شود، گفت: انبارهایی که کالاهای اساسی بازار را توزیع می‌کنند با جدیت رصد خواهد شد.

بهنام میرزایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز در یک عملیات با همکاری نیروی انتظامی، اماکن و دادستانی یک انبار بزرگ کالاهای اساسی (برنج و روغن) را جهت بررسی و پاییش با گمان احتکار شناسایی کردیم که بعد از ورود به این انبار، احتکار یا تخلفی مشاهده نشد.

وی با بیان اینکه ۳۰ تن روغن در این انباری با قیمت مصوب تعیین قیمت شد، افزود: این کالای اساسی در واحدهای صنفی با افزایش قیمت به فروش می‌رسید بنابراین با قیمت قانونی و مصوب قیمت گذاری شد تا با نظارت این اداره به فروش برسد.

وی با اشاره به اینکه این انبار دارای مجوز و پروانه است، یادآور شد: تعدادی از واحدهای صنفی کالاهای اساسی را با قیمت بیشتر از قیمت مصوب اداره صنعت، معدن و تجارت می‌فروشند که در صورت مشاهد حتما با آنها برخورد می‌شود.

میرزایی به افزایش قیمت برخی از محصولات همچون گوجه فرنگی و گلایه مردم از گرانی این ماده پر مصرف در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: باتوجه به بازدید از بازار میوه سقز، بر اساس بررسی فاکتورهای خرید، تخلفی دال بر گرانفروشی در میدان میوه و تره مشاهده نشده است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز با بیان اینکه یک بازرس مستقل را برای بازار میوه بکار گرفته‌ایم، تاکید کرد: دلیل گرانی گوجه فرنگی، کمبود آن به علت اتمام فصل برداشت این محصول در مناطق غربی کشور است.

وی علت افزایش قیمت میوه‌های فصل پاییز همچون انگور، سیب و نارنگی را صادرات این میوه ها به کشور عراق اعلام کرد و افزود: این میوه‌ها همچنین از سایر استان‌های همجوار وارد سقز و از این مبدا به مقصد عراق بارگیری و صادر می شود.

وی در خصوص اهمیت نظارت و رصد بهتر واحدهای صنفی از جمله، قلیان سراها و آرایشگاه‌ها، گفت: برای بازدید و رصد بهتر این واحدهای صنفی باید یک کارگروه شامل ادارات، مرکز بهداشت و درمان، اداره صنعت، معدن و تجارت، اماکن و دادستانی تشکیل شود تا با واحدهای که الزامات ستاد مقابله با کرونا را رعایت نمی‌کنند برخورد قاطعی انجام شود.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =