دستگیری قاچاقچی عتیقه در بجنورد و دیگر اخبار کوتاه خراسان شمالی

بجنورد_ ایرنا_ جانشین فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: فردی که اقدام به نگهداری غیرمجاز تعداد زیادی اشیای عتیقه و باستانی در منزل شخصی اش کرده بود، در بجنورد دستگیر شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس،  سرهنگ محمد غلامی روز شنبه گفت: ماموران پس از دریافت گزارشی، در بازرسی از منزل وی یک قبضه سلاح شکاری پنج تیر،  ۲۸ عدد فشنگ ساچمه ای، یک دوربین چشمی، یک عدد گوی سنگی منقش، یک عدد مجسمه سنگی به ارتفاع ۲۰ سانتی متر، یک گوی برنجی منقش به تصاویر مختلف به اندازه ۵ سانتی متر که دارای زنگ داخلی بود و همچنین تعدادی اسکناس خارجی کشف کردند.
وی با بیان اینکه فرد مورد نظر دستگیر و به همراه اموال مکشوفه به کلانتری ۱۱ منتقل شد، گفت: در بررسی سوابق متهم مشخص شد که این فرد در زمینه خرید و فروش اشیای عتیقه فعالیت دارد که تحویل مراجع قضایی شد.
تولید فیلم «به سوی دمشق» توسط هنرمند گرمه‌ای

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گرمه گفت: با انجام مراحل تصویربرداری، فیلم به سوی دمشق،  توسط اعظم  طالبی، هنرمند جوان این شهرستان با محوریت شهدای مدافع حرم ساخته شد.

به گزارش ایرنا به نقل از  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، مسعود بهشتی اظهار داشت: این فیلم کوتاه ۳۰ دقیقه ای در شهرستان های جاجرم و گرمه تصویربرداری شده است.  

وی افزود: جلال نقدی مقدم، محمد کاظم نظم آرا، محبوبه آقایی، هادی حسن زاده،  زینب حسنی،  امیر نجاری، محمد کارگر، امیرحسین جلالیان،  مهدیه دوستی، فاطمه حسین پور، مبینا آذرمیدخت، هانیه محمودیان، مرجان سادات حسینی و اسما کاظمیان بازیگران این فیلم کوتاه هستند.

وی خاطرنشان کرد: این فیلم با حمایت ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی گرمه و جاجرم و ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان ها و همکاری ۲ گروه هنری نارین جاجرم و آسمان شهرستان گرمه تولید شده است.

کشف هشت تن سنگ معدنی قاچاق در اسفراین

فرمانده انتظامی اسفراین گفت: ۲ دستگاه خودرو نیسان و ایسوزو حامل ۸ تن سنگ معدنی قاچاق از نوع سرب به ارزش بیش از ۶۴۰ میلیون ریال در این شهرستان کشف و ضبط شد.
سرهنگ مجید یگانه پور گفت: این خودروها در محور اسفراین - سبزوار در حرکت بودند که در بازرسی از آنها هشت تن سنگ معدنی سرب کشف شد و در این رابطه ۲ متهم نیز دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده و خودروهای توقیفی نیز به همراه سنگ معدن کشف شده تحویل اداره صنعت و معدن شهرستان شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =