تشکیل ستاد کمک به نیازمندان دوران کرونا در همه دنیا لازم است

تهران- ایرنا- عضو مجلس خبرگان رهبری در وبینار «مبانی و چالش‌های دینی و معنوی در مواجهه با بلایا و مصائب» پیشنهادی ارایه داد و گفت: افرادی را باید در نظر بگیریم که به سوی تحقیق در مورد آسیب‌دیدگان کرونا بروند و سپس ستاد دیگری تشکیل بدهیم تا به جمع‌آوری کمک‌ها بپردازند، این امر باید در سراسر دنیا اتفاق بیافتد.

به گزارش ستاد خبری سی‌وچهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، آیت‌الله مرتضی مقتدایی اظهار داشت:‌ پیشنهاد من به همه‌ی جوامع این است که دست به دست هم بدهیم و برای تحکیم وحدت تلاش کنیم و به دنبال یک وحدت بین‌المللی باشیم زیرا امروز تمام دنیا درگیر این ویروس است. 

وی با اشاره به اینکه خسارت‌های مالی و جانی زیادی از کرونا به جوامع مختلف وارد شده است، اظهار داشت: سنت الهی بر این اساس است که همه افراد امت‌ها آزمایش خواهند شد، این آزمایش‌ها می‌تواند جانی یا مالی باشد، در این آزمایش‌ها معلوم می‌شود که چه کسانی به دستورات خداوند عمل می‌کنند.
وی ادامه داد: در این امتحان‌ها بین انبیاء و افراد عادی هیچ تفاوتی وجود ندارد. خداوند در قرآن می‌فرمایند «ما در امتحان الهی انسان‌ها را به خیر و شر آزمون می‌کنیم». این کرونا هم خسارت‌های مالی و جانی دارد و به نوعی آزمایش الهی است که باید سعی کرد از عهده این آزمون سربلند بیرون آمد.
عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: کرونا هم یک آزمایش الهی است، ما در قبال این آزمایش تکلیف داریم، در این شرایط باید ببینیم که آیا ما به کسانی که بیکار شدند و درآمد خود را از دست داده‌اند، سر زده‌ایم؟ آیا به یاری همدیگر شتافته‌ایم؟ بسیاری از مستاجرین و صاحبان مشاغل آزاد با مشکلاتی روبرو شدند، باید ببینیم در این شرایط چقدر به همیاری هم‌نوعان خود رفته‌ایم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =