جشن وحدت مسلمانان در مسجد اهل سنت آستارا

آستارا - ایرنا - هفته وحدت مسلمانان و سالروز میلاد پیامبر اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) با حضور علما و اهالی شیعه و سنی آستارا در مسجد اهل سنت دهستان چلوند این شهرستان گرامی داشته شد.

امام جمعه آستارا شامگاه پنجشنبه در جشن وحدت مسلمانان در مسجد دهستان چلوند این شهرستان گفت: مقام معظم رهبری توهین به مقدسات شیعه و سنی را حرام دانسته اند و باید با آگاهی به این امر، آب در آسیاب دشمن نریزیم.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: مساله اول جهان اسلام فلسطین است و مسلمانان باید با حفظ وحدت برای آزادی قدس شریف از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

وی بیان کرد: فرانسه با انتشار کاریکاتور توهین آمیز به ساحت پیامبر اسلام (ص)، بازیچه دست آمریکا و رژیم صهیونیستی بودن خود را نشان داد و ایادی وابسته به کفر، با شیطنت و طرح اختلافات فکری و عقیدتی در عراق و سوریه، برای اختلاف شیعه و سنی تلاش می کنند.

 وی افزود: تفرقه افکنی، جفا به اهل اسلام است و رژیم آل ‌سعود، خود را دلسوز اسلام می ‌داند اما به عنوان غلام حلقه به گوش آمریکا، با سلاح‌های آمریکایی و صهیونیستی مسلمانان را می‌ کشد. 

امام جمعه آستارا اظهار کرد: نیاز به همدلی مسلمانان، بیش از هر زمان دیگر احساس می شود و روحانیان شیعه و سنی در تحکیم اتحاد اسلامی نقش مهمی ایفا می کنند.

وی بیان کرد: پیامبر خدا (ص) با اتحاد امت، بر مشکلات آن روزگار فائق آمد و امروز نیز باید اتحاد امت اسلامی مورد توجه مردم و مسئولان باشد.

امام جمعه اهل سنت مسجد باباحسن بخش لوندویل نیز گفت: وحدت امت اسلامی از صدر اسلام مهم بوده است و اکنون نیز مسلمانان باید در مقابل تفرقه افکنی دشمن، اتحاد خود را حفظ کنند.

حجت الاسلام علیرضا بنی پولاد بیان کرد: قرآن، بشر را به زندگی و همدلی با اهل کتاب فرا می خواند و عزت، پیشرفت و توسعه از نتایج وحدت و ذلت و عقب ماندگی از پیامدهای نفاق در جامعه است.

مولودی خوانی و شعرخوانی در وصف فضایل پیامبر گرامی اسلام (ص) و توزیع میوه و شیرینی از بخش های دیگر این آئین بود.

دوازدهم ربیع الاول، سالروز میلاد پیامبر بزرگوار اسلام به روایت اهل سنت و هفدهم ربیع الاول سالروز میلاد آن حضرت به روایت شیعیان است و بین این دو تاریخ، هفته وحدت نامگذاری شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و حدود ۱۷ درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =