۷ پایگاه "آمران سلامت" در اشنویه دایر شد

مهاباد- ایرنا- رییس هلال احمر اشنویه گفت: هفت پایگاه در قالب طرح "آمران سلامت" این جمعیت با هدف آگاه‌سازی مردم و کاهش ابتلای جامعه و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا در این شهرستان دایر شده است.

فخرالدین مام‌علی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آموزش رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای شهروندان، توسعه آموزش‌ های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری و حمایت‌های بهداشتی درمانی از افراد آسیب‌ پذیر از کرونا از اهداف اجرای این طرح است.

وی اضافه کرد: در این طرح ۲ پایگاه شهری در جنب هلال احمر و پل بازار و پنج پایگاه روستایی در خانه‌های هلال "نالوس"،"شیخان"،"بیمضرته "، "حسن‌نوران"، و "شاهوانه" برپا شده است.

رییس هلال احمر اشنویه با بیان اینکه آمران سلامت به صورت سیار در سطح شهر نیز حضور دارند، افزود: در هر پایگاه  ثابت سه امدادگر داوطلب مستقر هستند که نحوه صحیح فاصله‌گذاری، ضدعفونی کردن دست‌ها، استفاده درست از ماسک و سایر دستورالعمل‌های بهداشتی آموزش داده و به کسانی که بدون ماسک باشند، نیز ماسک اهدا خواهند کرد.

مام‌علی افزود: تاکنون بیش از سه هزار ماسک در اجرای طرح آمران سلامت بین شهروندان توزیع شده ‌است و شهروندان نیز همکاری بسیار خوبی با مجریان این طرح دارند.

وی با قدردانی از  سریعترین نقاش آسیا  و داوطلب جمعیت هلال احمر در راه‌اندازی پویش "ماسک می‌زنیم" افزود:  "شورش نصیری " نیز با حضور در این پایگاه‌ها اقدام به درج شعار بر روی خودروها می‌کند.

طی روزهای گذشته کمپین ماسک بزنیم با همکاری "شورش نصیری" و پایگاه‌های خبری در اشنویه راه‌اندازی شد و روی بیش از چهار هزار خودرو این شعار درج شده‌است.

طرح‌ ‎آمران سلامت در پی فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از ظرفیت دستگاه‌های متولی و تعامل آنان جهت مقابله با ‎شیوع بیشتر ویروس کرونا ‌و همچنین دستور رییس جمعیت مبنی بر استفاده از نیروهای داوطلب جوانان و امدادگران علاقه‌مند با هدف دعوت مردم به ‎رعایت هر چه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی در حال اجرا است.

از ابتدای شیوع بیماری کرونا، مجموع مبتلایان در این شهرستان به ۸۶۱ نفر و فوتی‌ها به ۳۴ نفر  رسیده‌است .

اشنویه در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است و طی هفته‌های گذشته آمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان سیر صعودی داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha