تهران امروز نفس تازه کرد

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز جمعه(۱۰آبان ماه) از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۸۵ در شرایط سالم یا قابل قبول قرار دارد.

به گزارش ایرنا از اعلام روز جمعه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰:۳۰ امروز بر روی شاخص۸۵ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۰، دی اکسید نیتروژن با شاخص۷۰، ازن با شاخص ۵۴و منواکسید کربن با شاخص ۴۰بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پارک قایم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۱۹، پارک شکوفه(منطقه ۱۴) با شاخص ۱۰۸ و پارک سلامت(منطقه ۱۷) با شاخص ۱۰۰ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های پونک(منطقه ۵) و مسعودیه (منطقه ۱۵) با شاخص۶۲، شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۶۴و  اقدسیه(منطقه یک) با شاخص۶۶ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده‌است.

از ابتدای امسال تا کنون ۲۵ روز هوای پاک، ۱۷۱روز هوای سالم یا قابل قبول و ۲۷ روز ناسالم برای همه گروه های حساس(بیماران قلبی و ریوی، کودکان و زنان باردار) در تهران به ثبت رسیده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =