۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۹
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 84092935
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای پنج منطقه مشهد آلوده شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: پنج منطقه از ۲۳ منطقه دارای ایستگاه سنجش آلودگی هوا در مشهد روز جمعه در وضعیت هشدار قرار دارند.

تورج همتی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد هم اکنون ۸۶ ای.کیو.آی و نشانگر هوای سالم است اما این شاخص در مناطق شهید مفتح، خاقانی، امامیه، شهید آوینی و وحدت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

وی با بیان اینکه شاخص کیفیت هوا در منطقه خیام شمالی مشهد در وضعیت پاک است ادامه داد: این شاخص در ۱۷ ایستگاه دیگر مستقر در این کلانشهر نشانگر هوای سالم است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با بیان اینکه سالمندان، کودکان، زنان باردار و افراد دچار بیماری‌های قلبی و تنفسی باید از تردد در مناطق آلوده پرهیز کنند گفت: در چنین شرایطی شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری نقش موثر خود را در بهبود وضعیت هوا ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.
همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز حالت بحرانی را نشان می‌دهد.

شهروندان مشهدی پارسال ۴۰ روز هوای پاک، ۲۶۶ روز هوای سالم، ۵۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۲ روز نیز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها تنفس کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =