استاندار خراسان رضوی: اهانت به پیامبر خروش مسلمانان را در پی دارد

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: در شرایطی که دشمنان اسلام به خود اجازه اهانت به ساحت مقدس پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) را می‌دهند، شاهد خروش و قیام مسلمانان جهان در برابر این جرثومه‌های فساد هستیم.

استانداری خراسان رضوی گزارش داد: محمدصادق معتمدیان در پیام خود به مناسبت هفته وحدت با تبریک این هفته افزود: دین مبین اسلام و پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی (ص) به همراه کتاب آسمانی ایشان «قرآن کریم»، موجب فخر و آبروی اجتماع میلیونی ‌مسلمانان در جهان است.

وی ادامه داد: امروز پیامبر اکرم (ص) نه تنها متعلق به مسلمانان بلکه متعلق به تمام انسان‌هایی است که در جست‌وجوی حقیقت و رسیدن به رستگاری هستند. حضرت ختمی مرتبت، پیامبر اکرم (ص) به عنوان خاتم پیامبران و اهل بیت پاک ایشان، آمدند تا امید مظلومان عالم در برابر ستمکاران باشند.

استاندار خراسان رضوی گفت: راه آخرین فرستاده و پیامبر خدا، حضرت محمد مصطفی (ص) از سوی عاشقان و رهروان ایشان با قدرت ادامه خواهد داشت.

سالروز ولادت فرخنده و مسعود پیامبر عظیم‌الشان اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) بر اساس روایت مسلمانان اهل ‌سنت ۱۲ ربیع‌الاول و بر اساس روایت شیعیان ۱۷ ربیع‌الاول است.

ابتکار رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از پیروزی انقلاب، زمانی که ایشان از سوی رژیم سفاک پهلوی به ایرانشهر در سیستان و بلوچستان تبعید شده بودند مبنی بر جشن مشترک و وحدت شیعه و سنی در فاصله روزهای ۱۲ تا ۱۷ ربیع‌الاول، پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تایید امام خمینی (ره) در دی ماه سال ۱۳۶۰ با هدف نزدیک شدن قلوب مسلمانان جهان بر محور شخصیت نورانی پیامبر اعظم (ص) تثبیت و نامیدن این ایام به "هفته وحدت اسلامی" با استقبال همه مسلمانان روبرو شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =