ایجاد اختلاف حربه اصلی دشمنان علیه مسلمانان است

یزد- ایرنا- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: ایجاد اختلاف بین امت اسلام حربه اصلی و همیشگی دشمنان برای رسیدن به اهداف شومی است که آنها در جامعه اسلامی با شیوه های مختلف آن را انجام می‌دهند.

حجت‌الاسلام محمد فخرالدینی روز جمعه به مناسبت هفته وحدت ( ۱۲ الی ۱۸ ربیع الاول )  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استکبارجهانی که از عظمت و قدرت مسلمانان در وحشت است برای رسیدن به اهداف خود در کشورهای اسلامی با برنامه‌های فرهنگی به اختلافات دامن می‌زند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون با وجود تمامی تلاش‌ها، دشمنان امت اسلام در این حربه موفق به تحقق اهداف پلید خود نشده اند، ادامه داد: باید از هر حرکت و اقدامی که موجب بروز درگیری و اختلاف بین امت اسلامی می‌شود با بصیرت و هوشیاری پرهیز کرد.

این مسوول اظهار کرد: راه عزت و سعادت امت اسلام بر اساس آموزه‌های دینی در تمسک و توسل به ارزش‌های معنوی و عمل به سفارش ائمه اطهار (ع) و پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمدبن عبدالله (ص) است که از توطئه تفرقه‌افکنانه دشمنان جلوگیری می‌کند.

فخرالدینی به اهمیت بزرگداشت هفته وحدت حتی در فضای مجازی به خاطر شرایط خاص کرونایی اشاره کرد و یادآور شد: این هفته فرصت مناسبی است تا مسلمانان برای ضربه‌زدن به دسیسه‌های استکبار روز به روز مشترکات خود را تقویت کنند.    

همچنین مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد ،هشتم آبان‌ماه جاری به ایرنا گفته بود: به منظور پیشگیری از ویروس کرونا و حفظ سلامتی شهروندان برای نخستین بار ویژه برنامه‌های بزرگداشت هفته وحدت با استفاده حداکثری از ظرفیت فضای مجازی در استان آغاز شد.

حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی افزود: تهیه و نشر برنامه‌های فرهنگی، هنری ، بصیرتی و آموزشی در خصوص شخصیت پیامبر اکرم (ص) و اهمیت وحدت اهم برنامه‌هاست و تهیه کلیپ، محتواهای مذهبی، سخنرانی و احادیث و مطالب آموزنده با بهره‌گیری از رسانه‌های گروهی و شبکه‌های اجتماعی با همکاری فعالان فرهنگی و کارشناسان برای استفاده مردم تهیه شد.

این مسوول اظهار کرد: گفتمان‌سازی فرهنگی در راستای اهداف دین مبین اسلام و نظام و انقلاب اسلامی جزو رویکرد مهمی است که توسط تبلیغات اسلامی در مناسبت‌های مختلف پیگیری و اقدام می‌شود.

نجیمی به ضرورت بصیرت‌افرایی مردم و جوانان نسبت به شناخت توطئه‌های فرهنگی دشمنان و تهدید نرم اشاره کرد و همراهی رسانه‌های گروهی را برای تحقق اهداف عالیه دین مبین اسلام خواستار شد.        

فاصله میان ۱۲ ربیع‌االاول که سالگرد ولادت پیامبر اکرم (ص) بنابر روایات اهل سنت است تا ۱۷ ربیع الاول که تاریخ ولادت حضرت محمد (ص) بنابر روایت شیعه  از سوی امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =