خیری ۱۰ هزار  عدد ماسک به بیمارستان مهریز اهدا کرد

یزد- ایرنا- مدیر بیمارستان فاطمه‌ الزهرا (س) مهریز گفت: سید علی اصغر میروکیلی یکی از خیران منطقه ۱۰ هزار عدد ماسک برای پیشگیری از ویروس کرونا به این واحد بهداشتی و درمانی اهدا کرد.

سید رسول محسن‌زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با قدردانی از مشارکت خوب مردم در تامین نیازهای  بیمارستان بدون اشاره به ارزش ریالی ماسک های اهدایی افزود: برای رسیدگی هرچه بهتر به مراجعه کنندگان و درمان به موقع بیماران بیش از گذشته به همراهی مردم و خیران برای تامین لوازم درمانی نیاز است.

وی ادامه داد: ماسک و سایر تجهیزات بهداشتی به خصوص برای کمک به بیماران بستری به یک دستگاه اکسیژن ساز ۹۰۰ لیتری در هر دقیقه و همچنین یک مخزن ۱۵ هزار لیتری نیاز است که به خاطر حیاتی بودن آن امیدواریم با همت خیران مشکل هرچه زودتر مرتفع شود.

مدیر بیمارستان فاطمه الزهرا (س) مهریز یادآور شد: برای مشارکت در این امر مهم خیران استان یزد و مردم می‌توانند با تلفن‌ها ۰۹۱۳۵۲۶۱۳۱۶ و ۰۹۱۳۱۵۲۵۲۸۴ تماس بگیرند و در کمک به بیماران بستری در بیمارستان کمک کنند . 

به گفته محس زاده، خیران برای واریز کمک نقدی می‌توانند از شماره حساب ۱۰/۷۵۳۲۷۸۳/۱ و شماره کارت ۵۰۴۱۷۲۷۰۱۰۰۹۰۳۷۹ استفاده کنند که تامین هزینه ها نقش مهمی در معالجه بیماران دارد.

همچنین این مسوول در هشتم آبان‌ماه جاری به ایرنا گفته بود: خانواده مرحومه اشرف زارع خورمیزی ۵۰۰ میلیون ریال هزینه های مراسم سالگرد مادرشان را برای خرید منبع ذخیره ساز اکسیژن به این واحد بهداشتی و درمانی که در شرایط کنونی بسیار حیاتی است، اهدا کردند.

محسن‌زاده علت اصلی شیوع کرونا در هفته‌های اخیر در شهرستان را دورهمی‌های خانوادگی ، رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی ذکر کرد و همکاری شهروندان و خانواده‌ها را برای پیشگیری و مهار کرونا ضروری دانست.

فعالیت درمانی و بهداشتی بیمارستان مهریز از سال ۱۳۷۲ آغاز شد که شامل درمانگاه عمومی و تخصصی ، بخش های زنان و زایمان ، جراحی، اورژانس، اطفال، آزمایشگاه، رادیولوژی، دیالیز و چشم پزشکی است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

همچنین رییس بیمارستان ولیعصر( عج )بافق شامگاه پنجشنبه به ایرنا گفته بود که به همت مسوولان شرکت سنگ آهن مرکزی ایران - بافق، ۱۷ هزار عدد ماسک به این واحد بهداشتی و درمانی اهدا شد. 

دکتر عباسعلی معظمی بدون ذکر ارزش ریالی ماسک‌های اهدایی افزود: از این تعداد ۱۵ هزار عدد سه لایه و بقیه ماسک N۹۵ است. 
وی اضافه کرد: همچنین با همت خیران بافق برخی تجهیزات مورد نیاز بیمارستان نیز خریداری شده است. 

 همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز( پنجشنبه) اعلام کرد که از اوایل اسفند ماه ۹۸ تاکنون ۵۹۶ هزار و ۹۴۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۳۹۹ نفر از بیماران در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به ۳۴ هزار و ۱۱۳ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری بیان کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر هشتم آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هشت هزار و ۲۹۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی که از این تعداد ۲ هزار و ۹۲۴ نفرشان بستری شدند.

وی افزود: تاکنون ۴۷۲ هزار و ۵۹۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ ترخیص شده‌اند و پنج هزار و ۵۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

معاون وزارت بهداشت گفت: تاکنون چهار میلیون و ۸۵۷ هزار آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی بیان کرد: شرایط از لحاظ شیوع کرونا در استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان قرمز است و هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =