وحدت رمز موفقیت و سربلندی جمهوری اسلامی است

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه در پیامی با تبریک فرارسیدن هفته وحدت به عنوان نماد همدلی و همبستگی مسلمانان، گفت: رمز موفقیت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی «وحدت » است و همه باید تلاش کنیم که انسجام و وحدت را حفظ و مستحکم‌تر کنیم.

هوشنگ بازوند روز جمعه در پیام خود آورده است: چگونه می تواند دشمن ابلیس و زبون؛ دیروز در پیراهن سلمان رشدی و امروز در پیراهن مکرون ملعون، امید به بازار مکاره خویش داشته باشد،جایی که طنین فریاد آزادی بخشت هنوز، گوش جان را می نوازد که: «قولوا لا اله اِلا اللّه تُفْلِحُوا.

در ادامه این پیام عنوان شده است: یا رسول اللّه (ص) در سایه تعالیم تو، مجالی برای خودنمایی جهل نماند؛ چنان که اندیشمندترین ساکنان زمین، دل سپردگان به عشق تو اند. دست ها را با هم گره می زنیم و دل ها را به میقات وحدت می بریم، تا در طواف نام مبارکت، به عظمت و شکوه «توحید» پی ببریم.

استاندار کرمانشاه افزوده است: اینک، دست در دست هم فشرده، دل ها به هم متمایل، در میقات وحدت، سرود همراهی سر می دهیم و  زبان هر توهین و هتک حرمت را در هر لباس که می خواهد باشد می بندیم و باطل می کنیم.

به ابتکار حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

به روایت اهل سنت ۱۲ ربیع الاول سالروز ولادت حضرت محمد (ص) است و اهل تشیع معتقدند که آن حضرت در ۱۷ ربیع الاول متولد شده است.

در استان کرمانشاه که بیش از ۲۴ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد؛ حدود ۲ میلیون نفر جمعیت در ۱۴ شهرستان و بیش از ۲ هزار و ۵۹۵ روستا سکونت دارند که از این تعداد نیمی از جمعیت در مرکز استان زندگی می کنند.

این استان بافتی قومی و مذهبی دارد و اقوام کُرد، لک، جاف و ترک و همچنین مذاهب و فرق اهل تسنن، تشیع و اهل حق در آن سکونت دارند.

به دلیل تنوع قومی و مذهبی و وجود خُرده فرهنگ های فراوان از استان کرمانشاه به عنوان هندوستان ایران نام می برند، کرمانشاه از پیشینه تاریخی نیز برخوردار است و سنگ نوشته ها و بناهای تاریخی دوران قبل از اسلام و دیگر دوره های تاریخی نشان از وجود فرهنگ و تمدن در این دیار دارد.

اخبار مرتبط