سناتور پاکستانی راه خود را از گروه دوستی با فرانسه جدا کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - یک عضو مجلس سنای پاکستان متعلق به حزب حاکم این کشور در اعتراض به مواضع اسلام ستیزانه رئیس جمهوری فرانسه از مقام ریاست گروه دوستی پارلمانی پاکستان و فرانسه استعفا کرد.

به گزارش ایرنا، منابع رسمی پاکستانی روز پنجشنبه اعلام کردند: سناتور "فیصل جاوید خان" که ریاست گروه دوستی این کشور با فرانسه را در مجلس سنای پاکستان برعهده داشت در اعتراض به مواضع ضداسلامی امانوئل مکرون و پشتیبانی وی از عوامل بی‌حرمتی به ساحت مقدس حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) در فرانسه، از ریاست گروه دوستی دو کشور استعفا کرد.

وی در نامه‌ای به ریاست سنای پاکستان و تقدیم استعفای رسمی خود گفت: اقدام شنیع رئیس جمهوری فرانسه برای حمایت از ناشران کاریکاتورهای موهن سبب تشدید اسلام‌هراسی در اروپا و متعاقب آن افزایش پدیده افراط‌گرایی می‌شود.

این سناتور حزب حاکم پاکستان (حزب نهضت عدالت) از ریاست سنای این کشور خواست تا هرچه سریعتر به موجودیت گروه دوستی با فرانسه در پارلمان پایان دهد.

پیش‌تر اعضای مجالس سنا و ملی پاکستان که همگام با جهان اسلام از ادامه اسلام‌ستیزی در غرب به ویژه فرانسه خشمگین هستند، از دولت اسلام‌آباد خواستند تا ضمن کاهش روابط دیپلماتیک با پاریس، سفیر فرانسه را از این کشور اخراج کند.

اقشار مختلف مردم در پاکستان هتاکی به اسلام و اهانت به ساحت مقدس حضرت محمد مصطفی (ص) را محکوم کردند و قرار است روز جمعه و همزمان با آغاز وحدت در محکومیت اقدامات توهین‌آمیز نشریه فرانسوی و سخنان شرم‌آور رئیس جمهوری این کشور دست به تجمع و راهپیمایی بزنند.

وزارت امور خارجه پاکستان روز دوشنبه با احضار سفیر فرانسه، اعتراض شدید خود علیه سخنان رئیس جمهوری فرانسه و تشویق وی نسبت به عوامل اسلام‌ستیز را به دولت پاریس ابلاغ کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار جهان