سندرز: ترامپ ۸۸۵ میلیون دلار یارانه را به امپراتوری املاک خود اختصاص داد

تهران- ایرنا- «برنی سندرز» سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا در صفحه توئیتر خود نوشت: ترامپ در طول چهار سال ریاست جمهوری ۸۸۵ میلیون دلار یارانه را به امپراتوری املاک و مستغلات خود اختصاص داد.

به گزارش ایرنا، سندرز پنجشنبه شب افزود: وی (ترامپ) حتی ۲۸۷ میلیون دلار از بدهی‌های خود را لغو کرد و ۷۲.۹ میلیون دلار مالیات خدمات درآمد داخلی (پرداخت شده) را بازگرداند.

سندرز تاکید کرد: بله ترامپ عاشق سوسیالیست برای خودش و فردگرایی برای دیگران است.

موضوع سوسیالیست از زمانی در رسانه‌های آمریکا برجسته شد که دونالد ترامپ هفته گذشته در تجمعی در ایالت فلوریدا با کنایه صریح به سناتور "کامالا هریس" معاون جو بایدن با این ایده که آمریکا یک "رئیس جمهوری زن سوسیالیست" داشته باشد مخالفت کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در این سخنرانی گفت: ما قرار نیست یک کشور سوسیالیست باشیم. ما قرار نیست یک رئیس جمهوری سوسیالیست به ویژه یک رئیس جمهوری سوسیالیست زن داشته باشیم.

اظهارات ترامپ در حالی مطرح شد که حزب جمهوریخواه آمریکا در حال اشاعه پیام ضدسوسیالیستی در ایالت فلوریدا بوده و امیدوار است که این کمپین با بازخورد مثبتی از سوی مهاجران لاتین تبار در این ایالت مواجه شود.

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال با حملات مکرر به هریس، تلاش داشت بایدن رقیب دموکراتش در انتخابات ریاست جمهوری را با جناح چپ حزبش مرتبط کند و در این زمینه به مواضعی که این سناتور زن ایالت کالیفرنیا در زمان نامزدی خود برای کاخ سفید اتخاذ کرده بود، اشاره کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

سرخط اخبار جهان