تداوم اعتیاد آمریکا به تحریم؛ چند فرد و شرکت پتروشیمی تحریم شدند

نیویورک- ایرنا- خزانه‌داری آمریکا در تازه‌ترین اقدام تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران که نشان از اعتیاد این کشور به تحریم است، پنج شخص حقیقی و هشت شرکت فعال در پتروشیمی ایران را تحریم کرد.

به گزارش ایرنا، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه داری آمریکا (اوفک)  روز پنج شنبه اعلام کرد هشت نهاد را برای مشارکت در خرید و فروش محصولات پتروشیمی ایران با واسطه‌گری شرکت سه‌گانه پتروشیمی (تریلیانس) که در امسال به فهرست تحریم افزوده شده است، به فهرست تحریم‌شدگان اضافه کرد.

بنابر این اطلاعیه، این نهادها در ایران، چین و سنگاپور در معاملات وابسته به شرکت تریلیانس فعالیت می‌کردند یا به تلاش‌های تریلیانس برای پردازش و انتقال وجوه حاصل از فروش محصولات پتروشیمی کمک می‌کردند.

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا که یک صهیونیست است، نفت و پتروشیمی را مهم‌ترین منبع درآمد ایران دانسته و بر تعهد دولت ترامپ در متوقف کردن این منبع تاکید ورزیده است.

از این رو، اتاق جنگ اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران، شرکت‌های پتروشیمی مروارید، پلیمر آریا ساسول، هلدینگ انرژی جیاشیانگ مستقر در سنگاپور، شرکت چینی بینرین با نام قدیمی بینگلین، هلدینگ محدود انرژی الفو در هنگ کنگ،  گلوری ادونسید در هنگ کنگ، جینگ شانگ  در هنگ کنگ، سیبشور در هنگ کنگ را به این فهرست افزوده است.

در اطلاعیه دیگری از اوفک علاوه بر شرکت‌های فوق نام شرکت حمل و نقل استریت در سنگاپور، شرکت بازرگانی کالای باختر و شرکت پتروشیمی سهامی خاص کاویان هم به چشم می‌خورد.

حسین فیروزی آرانی، امیر حسین بحرینی، مرتضی مصطفی بصرایی ساکن سنگاپور، رمضان اولادی و لین‌نا ویی از چین هم اسامی دیگری است که در فهرست اوفک گنجانده شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار جهان