۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۷:۲۶
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 84092784
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۲۵ درصد دانش آموزان لرستان دسترسی به اینترنت ندارند

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: ۲۵ درصد دانش‌آموزان استان در مناطق محروم و دورافتاده به اینترنت دسترسی ندارند.

علیرضا نخعی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با تدابیر اتخاذ شده در راستای تدوام آموزش دانش آموزان در مناطق محروم و دورافتاده استان ،آموزش ها در این مناطق از طرق درسنامه و محتوای آموزشی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در استان با مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا تمام مدارس استان مکلف به برگزاری آموزش ها به صورت غیرحضوری هستند و به منظور اجرای عدالت آموزشی و ایجاد شرایط یکسان برای مناطق شهری و روستایی در سطح استان مدارس علاوه بر محتواهای آموزشی سراسری موظف به تهیه و تدوین درسنامه برای دانش آموزان شدند.

نخعی ادامه داد: در مناطق عشایری با و کلاس های دارای جمعیت کم با رعایت پروتکل های بهداشتی اموزش حضوری توسط معلمان و راهبران آموزشی در هفته آینده انجام خواهدشد.

وی در خصوص دسترسی دانش اموزان استان به اینترنت و شبکه شاد ادامه داد: اکنون ۷۵ درصد دانش آموزان با اینترنت دسترسی دارند و ۲۵ درصد امکان استفاده از اینترنت را ندارند که اموزش این دانش اموزان با استفاده از اموزش های شبکه آموزش و درسنامه و یا آموزش حضوری با رعایت پروتکل های پیگیری خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به تعداد قابل توجه دانش آموزانی که امکان استفاده از گوشی های هوشمند ندارند اظهار داشت: با حضور خیرین در این حوزه یک لیست ۱۰ هزار نفری در کل استان تهیه شده وبه وزارت اعلام شده که در صورت تامین این گوشی های هوشمند در اسرع وقت در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار خواهند گرفت.

وی با تاکید بر ضرورت مشارکت خانواده در امر تعلیم و تربیت دانش آموزان در سال تحصیلی جاری ادامه داد: امسال بیش از سال های قبل مشارکت و مطالبه خانواده ها ضروری به نظر می رسد و از اولیا تقاض می شود که فرایند آموزش دانش آموزان را پیگیری و بررسی کنند.

۳۶۰ هزار دانش اموز در پنج هزار و ۳۰۰ آموزشگاه استان تحصیل می کنندو اکنون حدود یک هزار و ۵۰۰ مدرسه استان خارج از پوشش شبکه اینترنت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها