فرماندار: دستگاه اکسیژن ساز، مهمترین نیاز بیمارستان خاتم است

یزد - ایرنا - فرماندار خاتم از افزایش ۳۰ برابری مبتلایان به کرونا در این شهرستان خبر داد و گفت: دستگاه اکسیژن‌ساز مهمترین نیاز بیمارستان منطقه است.

جواد میربهبودی روز شنبه در گفتگو با ایرنا بدون اشاره به آمار مبتلایان افزود: با توجه به افزایش بیماران و کمبود دستگاه اکسیژن ساز، مشارکت مردم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به منظور مقابله با شیوع بیشتر این بیمای و مهار موج سوم آن ضروری است.

به گفته وی به همین دلیل تمام اصناف و بازاریان شهرستان به استثنای مغازه‌های اغذیه فروشی و عرضه مرغ و گوشت و نانوایی ها تعطیل خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: ورودی‌ها و خروجی‌های شهرستان مسدود و با محدودیت های لازم توسط نیروهای انتظامی و ناحیه بسیج شهرستان کنترل می‌شود و این تصمیمات توسط ستاد کرونا با توجه به نگرانی افزایش چشمگیر آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از این بیماری اتخاذ و اجرا شده است.

وی اظهار داشت: از مردم، نیروهای انتظامی، هلال احمر، فعالان اجتماعی به خصوص رسانه ها و سازمان‌های مردم‌نهاد فعال حوزه اجتماعی تقاضا می‌شود در امر فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی خطرات جدی کرونا مشارکت لازم را داشته باشند.

 وی یادآور شد: وضعیت شهرستان متاسفانه پرخطر و ویروس کرونا در کمین همه افراد است از این رو تنها راه ریشه کنی و کاهش موارد مبتلا در خانه ماندن و رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از ماسک است.  

وی همچنین خواستار کمک خیرین و مردم شهرستان برای تامین دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان آیت الله خاتمی شد و از خیرین و مردم شهرستان خاتم درخواست کمک برای تامین دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان پیشقدم شوند.

فرماندار خاتم بیان نمود: بیماری کرونا بسیاری از مبتلایان را دچار مشکلات حاد تنفسی کرده است و حجم بالایی از این بیماران برای بهبودی کامل نیاز به استفاده از دستگاه اکسیژن دارند که همچنان برای تامین این دستگاه به کمک همشهریان  وخیرین نیاز داریم.

 میربهبودی خاطرنشان کرد: این روزها کپسول اکسیژن ساز، وسیله مورد نیاز بیماران کرونایی به شمار می رود، از این روز ما دست یاری خیرین را می فشاریم.

وی افزود: تهیه کپسول اکسیژن و دستگاه های اکسیژن ساز می تواند به نجات جان بیماران کمک کند، لذا همه کسانی که می توانند در این مسیر قدمی  برای سلامتی مردم بردارند به جمع نیکوکاران بپیوندند.

هرات مرکز شهرستان خاتم در فاصله ۲۴۰ کیلومتری شهر یزد واقع شده است.

تعداد بستری های کرونایی در استان یزد از ۸۳۰ نفر گذشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha