سی ان ان: بحران کرونا همچنان تهدیدی عظیم برای اقتصاد آمریکا  است

تهران- ایرنا- شبکه سی ان ان شامگاه پنجشنبه برخلاف ادعای وزارت بازرگانی آمریکا در مورد رشد اقتصادی در کشور گزارش داد که بحران کرونا همچنان به تهدیدی عظیم برای اقتصاد آمریکا باقی مانده است.

به گزارش ایرنا، شبکه سی ان ان با توجه به داده های خود نوشت: برخلاف آمارهای رسمیوزارت بازرگانی ،  بحران کرونا همچنان تهدیدی عظیم برای اقتصاد آمریکا است.

به نوشته سی ان ان، بحران اقتصادی که نتیجه شیوع ویروس کرونا در آمریکا است با گسترش دوباره همه گیری می تواند مجددا اقتصاد کشور را زمین گیر کند.

روند بهبود اقتصاد آمریکا در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ در حالی صورت می گیرد که لغو محدودیت های تجاری تا حدود زیادی باعث شد تا روند کسب و کار به دوران سابق خود بازگردد اما با شیوع مجدد کرونا و اعمال محدودیت های جدید انتظار می‌رود که نرخ تولید ناخالص آمریکا دوباره شاهد روند نزولی باشد.

به دنبال شیوع کرونا و تاثیر بسزای آن بر اقتصاد، وزارت خزانه داری آمریکا در ماه گذشته اعلام کرد که کسری بودجه دولت در سال مالی جاری از ۳ تریلیون دلار عبور کرده و احتمالاً تا پایان سال به بیش از ۳.۳ تریلیون دلار خواهد رسید.

بر اساس گزارشی که دفتر بودجه کنگره آمریکا (CBO) منتشر کرد، انتظار می‌رود کسری بودجه دولت آمریکا در پایان سال مالی جاری به بیش از ۳.۳ تریلیون دلار برسد که این رقم بیش از ۲ برابر رکورد قبلی (۱.۴ تریلیون دلار در سال ۲۰۰۹) است.

گزارش وزارت خزانه‌داری آمریکا نشان می‌دهد که بیش از نیمی از این کسری بودجه ناشی از سیاست‌های انبساطی دولت این کشور برای مقابله با اثرات اقتصادی بحران کرونا بوده است؛ سیاست‌هایی که تاکنون به نتیجه قابل‌توجهی ختم نشده است.

طبق آخرین آمارهای رسمی، تاکنون بالغ بر ۹ میلیون و ۱۴۵ هزار نفر در آمریکا به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند که از این تعداد بیش از ۲۳۳ هزار نفر جان باخته‌اند.

آمریکا هم از لحاظ تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ و هم از لحاظ میزان مرگ‌ومیر بر اثر این بیماری، با اختلاف بسیار زیاد نسبت به سایر کشورها در رتبه نخست جهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =