تاکید رئیس کمیسیون عالی حقوق بشر روسیه بر رسیدگی به مشکلات تردد ایرانیان

مسکو - ایرنا - رئیس کمیسیون عالی حقوق بشر روسیه با اشاره به همکاری خوب مسکو و تهران در چارچوب توافقات و اتحادیه آمبودزمان‌های اوراسیایی، برای رسیدگی به مشکلات تردد ایرانیان به خاک روسیه اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایرنا از مسکو  «تاتیانا ماسکالکووا»  رییس آمبودزمان و کمیسیون عالی حقوق بشر فدراسیون روسیه روز پنجشنبه در دیدار با «کاظم جلالی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور در پاسخ به موضوع مشکلات تجار و دانشجویان ایرانی برای سفر به روسیه تاکید کرد که نهاد آمبودزمان روسیه همچون گذشته آمادگی دارد به مشکلات تردد ایرانیان به خاک روسیه رسیدگی کند.

آمبودزمان ( ombudsman) به فرد یا دفتری غیرجانبدار گفته می‌شود که وظیفه دارد به عنوان نماینده عموم مردم، موارد نقض حقوق افراد توسط دولت یا نهادها و شرکت‌های مختلف را بررسی و بازرسی کند. این وظیفه معمولاً توسط دولت یا پارلمان به آمبودزمان محول می‌شود اما به وی استقلال عمل زیادی نیز اعطا می‌شود.

در این نشست طرفین همچنین بر توسعه همکاری‌های فرهنگی با هدف آشنایی متقابل و تعامل بیشتر بین شهروندان دو کشور تاکید کردند.

پیشتر نیز در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه؛  بامقامات این کشور در خصوص بازگشایی مرزهای روسیه برای تجار و دانشجویان ایرانی تاکید شده بود.
 
مقامات روسیه ابراز امیدواری کردند تا با پایدار شدن شرایط شیوع بیماری کرونا در کشور و کسب آمادگی های لازم از سوی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی روسیه، مشکل ورود تجار و دانشجویان نه تنها از ایران بلکه از سایر کشورها در آینده نزدیک مرتفع شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جهان