معاون استاندار: وضعیت حاد کرونا در ۶ شهرستان استان کرمان نگران کننده است

کرمان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: وضعیت انتشار بیماری کرونا در ۶ شهرستان از جمله کرمان حاد و فراتر از قرمز گزارش شده است.

به گزارش ایرنا ، محمدصادق بصیری عصر پنجشنبه در نشست خبری بررسی و تحلیل وضعیت کرونا در استان کرمان افزود: این شهرستان‌ها از جمله کرمان، رفسنجان، سیرجان، بافت، بردسیر و زرند اعلام شده‌اند که برای آنان محدودیت‌های ویژه درنظر گرفته‌ایم که با اطلاع رسانی باید مردم را همراه کنیم تا سیاست‌گذاری‌ها به نتیجه مطلوب برسد.

وی اظهار داشت: صنوف به استثنای اصناف ردیف اول، شامل عرضه کنندگان مایحتاج ضروری مردم (۱۴ صنف مذکور در بخشنامه وزارت کشور) از امروز هشتم آبان‌ماه ۹۹ به مدت ۲ هفته در شهرستان‌های یاد شده، تعطیل می‌باشند. 

وی با اشاره به سومین موج بیماری کرونا در استان کرمان گفت: آغاز موج نخست از اسفندماه سال گذشته آغاز و با اعمال محدویت‌های در استان کرمان به‌دنبال داشت و دومین موج این بیماری از تابستان امسال اصل بر نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به علت مشکلات اقتصادی مردم نهاده شد.

جانشین ستاد مقابله با کرونا استان کرمان ادامه داد: سومین پیک بیماری کرونا نیز از روش‌های تلفیقی محدودیت‌ها و اعمال بازرسی‌ها و نظارت جدی‌تر بر اجرای پروتکل های بهداشتی مورد توجه و تاکید مسئولان و مجریان قرار گرفته است.

صنوف درجه یک در کرمان تعطیل نمی‌شوند

وی با اشاره به اینکه صنوف گروه یک تعطیل نمی‌شوند گفت: مراکز بهداشتی، درمانی دولتی و خصوصی، مراکز تامین آمبولانس داروخانه ها، مراکز فروش محصولات پروتئینی نظیر قصابی ها، مرغ فروشی ها و ماهی فروشی ها، لبنیات فروشی، نانوایی‌ها، مراکز تهیه غذاهای آماده بیرون بر، فروشگاه‌های زنجیره‌ای مایحتاج مردم، سوپرمارکت‌ها، میادین میوه و تره بار، میوه و سبزی فروشی ها، جایگاه های سوخت، تعمیر و تاسیسات فنی خودرو و خدمات مربوط به منازل، مراکز و فروشگاه‌های دامپزشکی پخش دارو و مواد غذایی از این دست می باشند اما بقیه اصناف مدت ۲ هفته تعطیل محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه تاثیرگذاشتن اعمال محدودیت‌ها وضعیت زندگی و تعطیلی اصناف و دورکاری ها را به حالت گذشته برمی‌گرداند تصریح کرد: وضعیت کلاس‌های درس حضوری در تمامی شهرستاهای استان کرمان تعطیل اعلام شده و مقرر شد که تمامی مدارس به صورت غیرحضوری به‌ فعالیت خود ادامه دهند.

بصیری افزود: کلاس های دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمی و سایر آموزشکده‌های استان کرمان نیز به صورت غیرحضوری فرایند آموزشی را دنبال می‌کنند و کادر اداری این مراکز براساس دورکاری فعالیت خواهند کرد.

ادارات ۶ شهرستان کرمان دورکار شدند 

وی یادآور شد: ۶ شهرستان این استان باید به صورت الزامی ۵۰ درصد نیروهای کار خود را دورکار کنند که این مصوبه توسط شورای تامین استان تصمیم‌گیری شده که امروز به تمامی ادارات استات ابلاغ می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای در اولویت دورکاری ادارات قرار دارند گفت: برنامه‌ریزی مدیران برای کارمندان باید به صورت حضور یک روز در میان در محل کار باشد زیرا این برنامه علاوه بر جلوگیری از انگیزه سفر، نباید تا حد امکان کار مراجعه کنندگان به تعویق بیندازد.

وی عنوان کرد: همچنین در این روزها باید میز خدمت در تمامی ادارات استان کرمان راه‌اندازی شود که ضمن راهنمایی مردم فرایند نوبت دهی نیز در دستور کار باشد که مانع اجرای فاصله گذاری اجتماعی نشود و در همین حین از تجمعات جلوگیری کند.

قرارگاه مقابله با کرونا در کرمان تشکیل می‌شود

همچنین مقرر شد که قرارگاه کرونا در استان‌ها تشکیل شود، اما دستوری از ستاد ملی مقابله با کرونای کشور در جزعیات این طرح تاکنون صادر نشده است و به احتمال فراوان وضعیت این قرارگاه نیز طی روزهای آینده روشن خواهد شد.

جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه چاره‌ای به‌جز تعطیلی برخی کسب و کارها و دورکاری کارمندان نداریم افزود: احتمال اعمال محدودیت‌های جاده‌ای نیز در صورت رعایت نشدن شیوه‌نامه‌های بهداشتی وجود دارد و کارگروه اقتصادی و اجتماعی استان کرمان برای کمک به آسیب دیدگان تشکیل شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها