بهبود زیرساخت‌های درمانی آذربایجان‌غربی در سال‌های اخیر بسیار قابل توجه بوده است

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به لزوم انعکاس اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان استان گفت: بهبود زیرساخت‌های درمانی طی سال‌های اخیر در استان بسیار قابل توجه و موثر بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز پنجشنبه در جلسه پیگیری دستورات مقام معظم رهبری در قرارگاه عملیاتی مقابله با ویروس کرونا در آذربایجان غربی افزود: خدمات انجام گرفته در حوزه های مختلف به ویژه در بخش بهداشت و درمان باید به خوبی به اطلاع مردم رسانده شود.

وی اضافه کرد: عملکرد استان در  جذب امکانات و افزایش زیرساخت های درمانی در سال های اخیر موثر بوده و باید نسبت به آگاه سازی مردم و ایجاد امید و نشاط در جامعه همه توان خود را به کار بگیریم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت پرداختن به مطالبات و دستورات مقام معظم رهبری برای تسریع در شرایط مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: تشکیل جلسه ستاد ملی کرونا با حضور مقام معظم رهبری نشان از اهمیت این موضوع و لزوم تسریع در عملکرد مسوولان در کشور دارد و از همه مسوولان انتظار داریم نسبت به  اجرایی شدن این دستورات و انسجام بیشتر و افزایش مشارکت مردم  در مقابله با ویروس کرونا همه تلاش خود را به کار بگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی بیان کرد: استفاده از ظرفیت مردم، روحانیت، مساجد و پایگاه های بسیج در پیشگیری از این ویروس ضروری است و در کنار این اقدامات باید کمک های مؤمنانه و رسیدگی به اقشار کم درآمد و آسیب دیده بر اثر کرونا نیز احیا و پیگیری شود.

وی تاکید کرد: رعایت شیوه نامه های بهداشتی و پروتکل های اعلامی از سوی ستاد کرونا نیز برای مقابله با شیوع بیشتر این بیماری ضروری است و باید همگان در این خصوص اهتمام داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه با تأکید بر اجرایی شدن فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: اقناع سازی مردم برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی در جهت کاهش ابتلا بسیار ضروری است و مردم باید بدانند با بی توجهی به این بیماری نمی توان با این ویروس مقابله کرد.

علی مصطفوی افزود: ضمن تمدید محدودیت های کرونایی در هفته پیش رو امیدواریم روند کاهشی ابتلا و فوتی را در استان شاهد باشیم .

وی اضافه کرد: بر اساس فرمایشات و دستورات مقام معظم رهبری  و تشکیل قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا در کشور امیدواریم انسجام بیشتری را در جهت اجرایی و عملیاتی کردن مصوبات ستاد شاهد باشیم .

به گزارش ایرنا، نزدیک به ۵۰ هزار نفر در آذربایجان غربی به بیماری کرونا مبتلا شده و بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

وضع همه شهرستان های آذربایجان غربی در شیوع بیماری کرونا قرمز است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =