۸ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۹
کد خبرنگار: 2188
کد خبر: 84092652
۰ نفر

برچسب‌ها

برخی روستاهای فیروزه در خراسان رضوی  اینترنت ندارند

مشهد- ایرنا- فرماندار فیروزه گفت: برخی روستاهای این شهرستان هنوز اینترنت ندارند و دانش‌آموزان نمی‌توانند از برنامه شاد استفاده کنند.

ابوالفضل حکیم‌پور روز پنجشنبه در شورای اداری شهرستان فیروزه افزود: اگر این دانش آموزان را از حضور در مدارس محروم کنیم در حوزه آموزش فاجعه رخ خواهد داد. 

وی ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر شهرستان فیروزه تمامی مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز آموزش فنی و حرفه ای، زبانسرا ها، کتابخانه ها، آرایشگاه های زنانه و مردانه، تالارها، مساجد و مصلی ها، باشگاه های ورزشی، چایخانه ها و مراکز تفریحی تعطیل هستند و برگزاری هرگونه مراسم جمعی مذهبی، علمی و همایش ممنوع است اما آموزش تعطیل نیست و اداره آموزش و پرورش تمام پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و امید است آموزش در مناطق فاقد اینترنت  لطمه‌ای نبیند.

فرماندار فیروزه گفت: برای تهیه و نصب دوربین های پلاک خوان نیازمند مشارکت خیران هستیم تا پایش تصویری مناسبی در شهر انجام شود.
وی افزود: امسال‌ روستاهای محوری فیروزه به سیستم پایش تصویری مجهز می‌شوند و در خیابان های داخل شهر هم تعدادی دوربین نصب شده که مدیریت آن توسط شهرداری انجام می‌شود و قرار است  به مرکز فرماندهی نیروی انتظامی منتقل شوند.
حکیم‌پور ادامه داد: برای جذب اعتبارات در فیروزه شرایط خاصی وجود دارد و لازم است تک تک مدیران به طور ویژه در این رابطه پیگیری های لازم را داشته باشند زیرا تخصیص اعتبارات این شهرستان بسیار اندک است.
وی گفت: برای نظارت بر قیمت ها باید از همه ظرفیت نیروی انتظامی و پایگاه های بسیج استفاده شود تا شهروندان شرایط ایده آل را در این حوزه احساس کنند و در این چارچوب کمیته‌ مشترک طی ۲ نوبت صبح و بعدازظهر برای نظارت تعیین شده و نیازمند استقرار نماینده تعزیرات حکومتی در این شهرستان هستیم.
نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: به دلیل کمبود نیروی انتظامی نیازمند پایش تصویری هستیم که در این ارتباط نیشابور در کشور پیشگام بوده است.
هاجر چنارانی افزود: امروز دوربین های نصب شده در نیشابور دوربین های پلاک‌خوان هستند و برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر باید این دوربین‌ها در محورهای روستایی افزایش یابند.
وی با بیان اینکه برای رفع مشکلات نیروی انتظامی نخستین قدم جلب مشارکت خیران برای نصب دوربین در سطح شهر و روستاها است ادامه داد: قرار بود مجتمع فولادی این شهرستان که حدود پنج هزار نفر در آن مشغول کار هستند مجری طرح مثلث توسعه اقتصادی در فیروزه شود اما تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.
مرکز شهرستان ۴۲ هزار نفری فیروزه در ۱۶۲ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =