آزادراه‌های کشور تا پایان دولت به ۳۲۰۰ کیلومتر افزایش می‌یابد

قزوین – ایرنا - وزیر راه و شهرسازی گفت: میزان آزادراه‌های کشور با تامین اعتبارات مورد نیاز تا پایان دولت از ۲ هزار و ۱۰۰ به سه هزار و ۲۰۰ کیلومتر افزایش می‌یابد.

محمد اسلامی عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از تقاطع غیرهمسطح ضیاءآباد در شهرستان تاکستان، اظهار داشت: این درحالی است که تا پایان دولت ۸۰۰ کیلومتر به بزرگراه‌های کشور اضافه می‌شود و مانند فعالیت یک خط تولید روزانه، بزرگراه‌های کشور در حال احداث و توسعه هستند.

وی با اشاره به آزادراه آبیک به چرمشهر، گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز این مسیر نیز به زودی به بهره برداری می‌رسد که با انجام آن، بخشی از جاده ابریشم نیز تکمیل می‌شود.

وزیر راه اضافه کرد: در حوزه جاده اصلی قزوین- تنکابن نیز پیمانکار متعهد شده است که ۶۶ کیلومتر از فاز نخست آن را آسفالت کرده و در سال جاری مورد بهره برداری قرار دهد.

اسلامی اضافه کرد: بخشی از ترافیک عبوری جاده‌ها به دلیل اینکه وسایل حمل و نقل عمومی از راه‌های اصلی میانبر زده و از جاده‌های فرعی استفاده می‌کنند باعث افزایش ظرفیت تردد در جاده های فرعی شده است.

وی ادامه داد: در سفر به استان قزوین، تصمیمات لازم در خصوص ادامه مسیر آوج به رزن و همچنین تقاطع غیر همسطح ضیاءآباد به آب ترش اتخاذ خواهد شد.

بازدید از سه راهی رحیم آباد-دانسفهان، بهسازی تونل و پل شورآب در آوج، بازدید از گردنه سلطان بلاغ و بازدید از بافت فرسوده شهر تاکستان از جمله برنامه‌های وزیر راه و شهرسازی در سفر به قزوین است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =