برخورد قانونی در انتظار باشگاه‌های خاطی کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه با اشاره به مصوبه ستاد کرونا مبنی بر تعطیلی باشگاه‌های ورزشی گفت: در صورت تخطی باشگاه‌ها از تصمیمات ستاد کرونا با آنها برخورد می‌کنیم.

«صابر رحیمی» روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: براساس آخرین تصمیم ستاد کرونا استان به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری تمام فعالیت های باشگاه های ورزشی در کرمانشاه متوقف شده است.

وی با بیان اینکه این محدودیت ها تا روز دوشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت، افزود: در صورت تشدید شیوع بیماری کرونا در استان امکان تمدید این محدودیت ها از سوی ستاد مدیریت این بیماری وجود دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه توضیح داد: خوشبختانه جامعه ورزشی استان کرمانشاه تاکنون به منظور حفظ سلامت جامعه همکاری خوبی با ستاد کرونا استان داشتند و پس از این نیز به همکاری خود ادامه خواهند داد.

رحیمی با اشاره به فعالیت ۴۰۰ باشگاه ورزشی در سطح شهر کرمانشاه اظهارداشت: براساس دستورالعمل های ابلاغ شده از سوی ستاد مقابله با کرونای استابه منظور نظارت کامل بر اجرایی شدن مصوبه تعطیلی باشگاه های ورزشی سه گروه بازرسی ویژه شهر کرمانشاه و نیز در هر شهرستان یک گروه بر باشگاه های ورزشی نظارت می کنند.

وی گفت: اگر از سوی باشگاه های ورزشی تخلفی صورت گیرد برخورد لازم با آنها صورت خواهد گرفت.

ابتلای بیش ۱۷ هزار کرمانشاهی به کرونا

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام از اینکه تاکنون ۸۴۹ کرمانشاهی به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند، گفت: از ابتدای اپیدمی تاکنون ۱۷ هزار و ۹۶ بیمار با علایم بیماری کرونا در استان بستری ۱۵ هزار و ۲۹۹ نفر نیز از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شده است.

مهدی محمدی افزود: اکنون ۹۶۰ بیمار بر روی تخت‌های بیمارستان‌های استان کرمانشاه در حالی که ماسک اکسیژن بر صورت دارند تحت مداوا و مراقبت هستند.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اضافه کرد: ۳۱۳ بیمار از این تعداد (۳۲٪) در بیمارستان‌های شهرستان‌ها و مابقی در شهر کرمانشاه بستری هستند.

به گفته او، حال ۱۳۰ نفر از این بیماران نامساعد و حال ۳۲ نفر که به ونتیلاتور وصل هستند وخیم است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها