۸۵ میلیارد ریال کمک مردمی در خوی جمع‌آوری شد

ارومیه - ایرنا - مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) خوی گفت: طی سال جاری، مردم این شهرستان ۸۵ میلیارد ریال به نیازمندان کمک کرده اند که در سریع ترین زمان ممکن به دست جامعه هدف رسیده است.

قادر ولی نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مبالغ جمع آوری شده در قالب مراکز خیریه، صندوق‌های صدقات، طرح های مبتنی بر نیاز شامل کمک به سیل زدگان، مسکن، جهیزیه و اکرام ایتام به صورت نقدی و غیرنقدی بوده است.

 وی ادامه داد: امسال در طرح اکرام ایتام،  ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال جمع آوری شده که از این مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون درآمد مستقیم، چهار میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال به صورت غیرنقدی و سه میلیارد ریال نیز درآمد مستقیم بوده است.

وی با اشاره به زکات دریافتی از مردم شهرستان خوی بیان کرد: امسال میزان زکات جمع آوری شده در این شهرستان ۱۶ میلیارد ریال بوده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) خوی با اشاره به دیگرحوزه های جمع آوری خیرات مردمی افزود: طرح محسنین با ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال، طرح مبتنی بر نیاز با مبلغ هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از دیگر حوزه های واحد توسعه مشارکت ها بوده است.

احداث مسکن، کمک هزینه‌های زندگی، درمانی، تحصیلی، ازدواج و کمک‌های موردی از جمله مهمترین وظایف کمیته امداد امام خمینی (ره) به شمار می‌رود.

این نهاد از سال ۱۳۵۷ خدمات خود را با فرمان امام راحل آغاز کرده و بیش از ۴۰ سال از فعالیت آن می‌گذرد.

به گزارش ایرنا، بیش از چهار هزار و ۶۷۰ خانوار در خوی تحت پوشش کمیته امداد هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =