پارلمان عراق پیوست حوزه های انتخابیه استان کرکوک را تصویب کرد

بغداد- ایرنا- پارلمان عراق پیوست قانون انتخابات جدید در خصوص چگونگی تقسیم حوزه های انتخابیه در درون استان «کرکوک» در شمال این کشور را تصویب کرد.

به گزارش ایرنا، پارلمان عراق عصر روز پنجشنبه با ریاست «محمد الحلبوسی» و حضور ۱۶۸ نماینده برگزار شد و نمایندگان پارلمان در این جلسه بخش پیوست قانون انتخابات جدید درخصوص تقسیم حوزه های انتخابیه در درون استان کرکوک را تصویب کردند.

نمایندگان پارلمان عراق در دو جلسه پیشین خود درخصوص بخش پیوست چگونگی تقسیم حوزه های انتخابیه در درون ۱۷ استان توافق کرده و آن را تصویب کرده بودند.

بر اساس قانون قبلی انتخابات عراق، سراسر این کشور یک حوزه انتخابیه به شمار می رفت، اما بر اساس قانون جدید، هر استان به چند حوزه تقسیم شده است. نمایندگان پارلمان عراق پیشتر درباره اینکه هر استان چند حوزه انتخابیه داشته باشد، توافق کرده و به آن رأی داده بودند.

نمایندگان پارلمان عراق در دو جلسه گذشته و جلسه امروز خود پس از رایزنی فشرده، به این پیوست قانون انتخابات جدید رأی دادند که در سایه بافت جمعیتی و وضع جغرافیایی و دینی، در درون هر یک از ۱۸ استان عراق چه مناطقی تنها یا با هم، یک حوزه انتخابیه را تشکیل دهند.

پارلمان عراق زیر فشار اعتراضات مردمی گسترده سال گذشته به قانون جدید انتخابات رأی داد، اما تاکنون تصویب پیوست‌های این قانون به طور کامل انجام نشده بود تا به رئیس جمهوری این کشور برای ابلاغ ارسال شود.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =