فعالیت گروه‌های جهادی قزوین باید در مقابله با کرونا چندبرابر شود

قزوین- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین گفت: در شرایط فعلی که مرگ و میر ناشی از کرونا در استان قزوین دو رقمی شده باید حضور و فعالیت گروه‌های جهادی برای مقابله با این بیماری چندبرابر شود.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی درباره بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در مقابله با کرونا که با حضور مسوولان استان و نمایندگان تعدادی از مجموعه‌های جهادی و مردمی برگزار شد، اظهار داشت: مردم اگر امروز بشنوند که اقشار مختلف مسوولان مردمی و دولتی با یکدیگر همدل و همراه هستند و برای حل مشکلات مردم پیشقدم شده‌اند، این موضوع، آرامش دل و امید خوبی را در آنها ایجاد خواهد کرد و سرمایه اجتماعی ارزشمندی را به وجود خواهد آورد.
امام‌ جمعه قزوین با بیان اینکه پزشکان در شرایط امروز کرونا به مردم توصیه می‌کنند که تا ضرورتی پیش نیامده به بیمارستان‌ها مراجعه نکرده و خود را قرنطینه خانگی کنند،  افزود: شاید این انتظار وجود داشته باشد که نیروهای جهادی و امدادگران بسیجی برای کمک در بیمارستان‌ها حضور داشته باشند، اما گاهی، مردم و برخی بیماران در منازل خود بیشتر به کمک‌های امدادی نیازمندند.
وی ادامه داد: در حوزه حضور نیروهای امدادی بسیجی در منازل باید چاره جویی شود تا وقتی که مردم را توصیه به ماندن در منازل می‌کنیم اگر برای کمک‌های درمانی جزیی نیاز به اقدامات درمانی داشتند بتوانند از ظرفیت نیروهای امدادی بسیجی بهره‌مند شوند.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به ظرفیت استفاده از خیران سلامت، اضافه کرد: مقام معظم رهبری در فرمایش اخیری که در ستاد مقابله با کرونا داشتند، تاکید کردند بهترین انفاق در شرایط امروز، کار خیر در حوزه سلامت است و با توجه به این بیانات وظیفه داریم که برای جهت دادن به اقدامات خیر نیکوکاران در حوزه سلامت تلاش کنیم و این جهت دهی جزو وظایف همین ستاد مردمی است.
عابدینی گفت: نیروهای جهادی در دوره‌های مختلف، حضور و تلاش خود را نشان داده اند اما در حوزه مقابله با کرونا گاهی حضور آنها دچار نوساناتی شده است و امروز باید حضور پررنگ تری در این زمینه داشته باشند.
امام جمعه قزوین اظهار داشت: باید تلاش کنیم حمایت مواساتی، تعاون و احسان در جامعه ادامه داشته باشد و به گونه‌ای عمل نکنیم که چراغ این مواسات و همدلی خاموش شود، بنابراین تا زمانی که گرسنگی، بیکاری و محرومیت‌های شغلی کرونایی وجود دارد روز به روز حرکت مواساتی ما باید جدی‌تر شود.
وی افزود: جلسات مشترک بین مسوولان و گروه‌های جهادی و مردمی در راستای مقابله با کرونا باید ادامه دار و با جدیت برگزار شود و در هر جلسه برنامه‌ها و مصوبات جلسه گذشته مورد ارزیابی قرار گیرد تا آسیب‌ها را شناسایی کنیم و تاکیدات رهبر معظم انقلاب در حوزه مقابله با کرونا دقیق‌تر پیگیری شود.
عابدینی اضافه کرد: مردمی کردن مقابله با کرونا بدین معناست که نگرانی از ماسک نزدن و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی باید دغدغه همه مردم شود و همه وظیفه داریم در این حوزه، امر به معروف و نهی از منکر کرده و برای مردمی شدن مقابله با کرونا تلاش و فرهنگ سازی کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها