فرماندار آستارا: مدیران برای حفاظت تاسیسات زیربنایی برنامه‌ریزی کنند

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی برای حفاظت تاسیسات زیربنایی در برابر تهدیدات احتمالی، برنامه‌ریزی کنند و در این راستا از امکانات و تجهیزات مناسب و با کیفیت استفاده شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز پنجشنبه در جلسه شورای پدافند غیر عامل در فرمانداری آستارا اظهار کرد: امروزه تهدیدات به تناسب فناوری های پیچیده و نوین تغییر شکل می دهند و تاب آوری و افزایش آستانه تحمل جامعه در مواقع بحران مهم است.

وی بیان کرد: شفافیت و اطلاع رسانی به موقع به مردم در حوزه پدافند مد نظر مسئولان امر باشد و هفته پدافند غیرعامل برای فرهنگ سازی، تبیین و فهم مشترک از این مقوله فرصت خوبی است.

وی از سازمان های مردم نهاد خواست برای فرهنگ سازی پدافند غیرعامل با برگزاری کارگاه های آموزشی در فضای مجازی اقدام کنند.

صابر اضافه کرد: در برنامه ریزی شهری باید متناسب با اقلیم منطقه به مسائل پدافندی توجه شود و با انعکاس اقدامات این بخش، آگاهی مردم به پدافند غیرعامل و کاربرد آن در زندگی روزمره ارتقا یابد. 

رزمایش ساعت صفر جمعیت هلال احمر آستارا هم بامداد امروز به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، بدون اطلاع قبلی با هدف ارتقای سطح آمادگی امدادگران پایگاه امداد جاده ای صیادلر در محور آستارا-اردبیل برگزار شد.

حسین خورشیدی رئیس جمعیت هلال احمر آستارا گفت: رسیدن تیم های امدادی بر سر صحنه تصادف فرضی و نحوه عملکرد آنها بر اساس استانداردهای آموزشی و استفاده از تجهیزات امداد و نجات مورد بازبینی قرار گرفت.  

پنجم تا دوازدهم آبان ماه هفته پدافند غیرعامل است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =